KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 grudnia 2018, 14:53

  Spotkanie opłatkowe wielkiej rodziny PGE VIVE Kielce

  Rodzina Klubu Sportowego VIVE Kielce w poniedziałek spotkała się przy wigilijnym stole. Byli zawodnicy, działacze, sponsorzy i liczne grono przyjaciół klubu. Byli w tym gronie przedstawiciele władz miasta i biskup Marian Florczyk.

   

  Świąteczny wieczór w Hotelu Binkowski rozpoczął się od przemówienia Łukasza Krasonia, znanego mówcy motywacyjnego, który od siódmego roku życia jeździ na wózku ze względu na zanik mięśni. - Lekarz powiedział mi kiedyś, że muszę szybko żyć, bo nie mam dużo czasu. Tak też robię i Wy też musicie szybko żyć. Nie chodzi tu szybkie związki, szybkie zwycięstwa, czy szybkie biznesy. Chodzi o świadome życie – mówił Łukasz Krasoń.

  - Dziś jest wieczór klubu, który zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Wiele lat temu jedna osoba miała szalony pomysł, który zaczęliśmy realizować, a dziś stoję tu jako prezydent tego miasta - mówił prezydent Bogdan Wenta, wspominając swoje lata w klubie i opowiadając o stojących przed nim wyzwaniach w nowej roli. Złożył też wszystkim życzenia. - Gdy wygrywamy, jest tłoczno, a gdy przegrywamy, stoimy samotnie. Życzę Wam, żebyście nigdy nie stali osamotnieni – powiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

  - W poprzednich latach mówiłem o cierpliwości, bo to bardzo ważne. Ale dzisiaj nie o tym chciałbym mówić, lecz o wdzięczności, którą każdy powinien mieć w sercu. Bardzo dziękuję, że jesteście ze mną na dobre i na złe – mówił prezes Bertus Servaas.

  Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Mieczysława Tomali, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, który przy stoliku siedział między innymi z Karolem Bieleckim, byłym znakomitym zawodnikiem, legendą piłki ręcznej.

  Opłatki tradycyjnie poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk. - Ten chleb, to znak miłości - mówił wskazując na opłatek. - Życzę, żebyśmy byli dla siebie życzliwi, żebyśmy w czasie świąt poczuli wspólnotę. Niech Pan Bóg nam wszystkim błogosławi  - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk, delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców.

  Fot. Echo Dnia

  W poniedziałek zawodnicy PGE VIVE Kielce uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w hotelu Binkowski.

   

  Fot. Echo Dnia

  Prezydent Kielc Bogdan Wenta i zawodnik kieleckiej drużyny Krzysztof Lijewski podczas składania świątecznych życzeń.

   

  Fot. Echo Dnia

  Prezes Bertus Servaas podczas składania życzeń z Mariuszem Jurkiewiczem, rozgrywającym PGE VIVE Kielce.

   

  Fot. Echo Dnia

  W spotkaniu uczestniczył też Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Obok Karol Bielecki i Marek Adamczak.

   

  Ksiądz biskup Marian Florczyk połamał się opłatkiem między innymi z Andrzejem Tłuczyńskim, byłym utytułowanym zawodnikiem.


   

  Powrót