KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  10 grudnia 2018, 13:45

  Uczestnicy XI Godzinnego Maratonu Foka 2018 przepłynęli 133 kilometry

  Blisko 60 osób wzięło udział w XI Godzinnym Maratonie Pływackim Foka 2018. W sumie uczestnicy tych zawodów przepłynęli 133 kilometry. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

   

  Podobnie jak w poprzednich edycjach, zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Limit miejsc został szybko wyczerpany. W czasie maratonu pływackiego zawodnicy przepłynęli łącznie 133 kilometry. Najwięcej Paulina Majos – 4250 metrów i Marcin Kiepas – 3950 metrów.

  Organizatorzy wyróżnili również najmłodszego uczestnika maratonu, którym był Oskar Krzysiek. Seniorem zawodów był  Stanisław Kosowski. 

  - Było bardzo fajnie, dobrze, że takie zawody są organizowane. Z chęcią wystartują również w kolejnej edycji - powiedział Jan Kaszuba z Akweduktu Kielce, który przepłynął 2425 metrów i w grupie do 18 lat zajął ósme miejsce. -Mnie udało się pokonać dystans 2675 metrów. Fajne zawody. My na co dzień trenujemy duathlon i triathlon w Akwedukcie, ale super było się sprawdzić w takim maratonie – mówił Jakub Zatorski, który w grupie do 18 lat uplasował się na siódmej pozycji.

  -Bardzo lubię startować w tych zawodach. Uczestniczę w nich szósty raz, syn po raz drugi. Szkoda tylko, że taki maraton tak rzadko jest organizowany. Jest właściwie tylko tutaj, na Foce. Gratulacje dla organizatorów, bo to świetna inicjatywa – mówił Leszek Krzysiek, który na maratonie był z synem Oskarem. 

  - Serdeczne gratulacje i słowa uznania za wytrwałość i coraz lepszą formę. Zapraszamy na kolejną edycję maratonu, która odbędzie się prawdopodobnie w kwietniu przyszłego roku – podsumował sobotnią rywalizację Przemysław Chmiel, kierownik pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach.

  Klasyfikacja generalna maratonu:

  1. Paulina Majos - 4250 metrów, 2 Marcin Kiepas - 3950 metrów, 3. Nataniel Sieradzan (Akwedukt Kielce) – 3900 metrów, 4. Krzysztof Misztal (Akwedukt) – 3850 metrów, 5. Bartłomiej Mazan – 3750 metrów, 6. Jan Brzóska (Akwedukt) – 3700 metrów, 7. Olga Sieradzan (Akwedukt) i Michał Derszniak – 3650 metrów, 8. Maciej Mazurkiewicz – 3625 metrów, 9. Dawid Kos (Akwedukt) – 3600 metrów, 10. Tymon Mazurkiewicz (Akwedukt) – 3525 metrów.

   

  W XI Godzinnym Maratonie Pływackim rywalizowali między innymi młodzi zawodnicy Akweduktu Kielce – Jan Kaszuba i Jakub Zatorski.

   

  W sumie uczestnicy sobotnich zawodów przepłynęli łącznie 133 kilometry.

   

  Po raz szósty w zawodach wystartował Leszek Krzysiek. Towarzyszył mu syn Oskar Krzysiek. 

  Powrót