KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  21 września 2018, 12:52

  Za nami pierwsze jesienne „Czwartki”. Rywalizowało w nich blisko 200 uczniów

  Prawie 200 osób z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w pierwszych jesiennych zawodach XXV edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” 2018/2019. Uczniowie rywalizowali na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1.

   

  Pierwsze jesienne zawody cieszyły się dość dużym zainteresowaniem. Licznie reprezentowane były szkoły spoza Kielc, między innymi z Pierzchnicy, Porzecza, Połańca, Staszowa i Oleśnicy. Zmaganiom lekkoatletów przyglądali się olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna, która również sędziowała skok w dal oraz były trener kadry narodowej Zdzisław Lipiński.

  -Tym razem reprezentuje nas 17 uczniów. Uczniowie z chęcią przyjeżdżają na „Czwartki Lekkoatletyczne”.   Dobry wynik w skoku w dal uzyskał Kacper Woźniak – 3.98 metra w roczniku 2006. Tradycyjnie dobrze wypadli bliźniacy – Marcin i Michał Niedziela w roczniku 2007. Jeden miał 35 metrów w piłeczce palantowej, drugi 3.45 w skoku w dal – mówił Mirosław Wójcik, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy.

  Rywalizacji w „Czwartkach” przyglądał się Zdzisław Lipiński, znany polski trener, który przez wiele lat był szkoleniowcem kadry narodowej w skokach. Od niedawna mieszka w Kielcach. Ma nadzieję, że na tej imprezie uda mu się znaleźć jakąś lekkoatletyczną „perełkę”, którą będzie mógł oszlifować.

  Z kieleckich szkół liczą reprezentację miała Szkoła Podstawowa numer 13. Nauczyciel Anna Kokor była z grupą 22 uczniów. -U nas wyróżnia się Kasia Juszczak w roczniku 2007. W biegu na 60 metrów miała czas 9,87 sekundy – powiedziała Anna Kokor.

  Od tej edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” nastąpiły ważne zmiany – zawodnicy z rocznika 2006 już nie rzucają piłeczka palantową, tylko mają pchnięcie kulą 3-kilogramową, a w dal skaczą z belki. Takie zasady będą też obowiązywać w ogólnopolskim finale tej imprezy.

  Kolejne zawody odbędą się 27 września, początek o godzinie 14 na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 w Kielcach.     

   

   

  Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg na 60 metrów. Wszystkie serie były ciekawe.

  Rywalizacji na pierwszych jesiennych „Czwartkach Lekkoatletycznych” przyglądał się Zdzisław Lipiński, były trener kadry narodowej w skokach.

  Nie zabrakło Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. Reprezentowali ją między innymi bliźniacy – Marcin i Michał Niedziela.

  Ze Szkoły Podstawowej numer 13 w Kielcach na zawodach było 22 uczniów. Opiekunem była Anna Kokor.


   

  Powrót