KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 września 2018, 10:51

  Uroczyste zakończenie mistrzostw Europy w rajdach enduro przy Hali Legionów

  Sukcesem zawodników KTM Novi Korona zakończyły się w Kielcach mistrzostwa Europy i mistrzostwa Polski w motocyklowych rajdach enduro. Ceremonia dekoracji odbyła się w niedzielę przy Hali Legionów.

   

  Mistrzostwa odbywały się od piątku do niedzieli na trasach w Kielcach i powiecie kieleckim. W klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski zawodnicy KTM Novi Korona Kielce byli pewnie sięgnęli po tytuł mistrzowski, wyprzedzając BKM Bielsko Biała. Indywidualnie Maciej Giemza zwyciężył w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski oraz w klasie E1. W klasie E1 wicemistrzem Polski został Rafał Bracik. W kategorii juniorów triumfował Aleksander Bracik, natomiast Robert Frydrych został wicemistrzem Polski w klasie masters.

  W niedzielę, 16 września zakończyły się mistrzostwa Europy. Sukces odniósł zawodnik gospodarzy – Maciej Giemza. Zwyciężył w ostatniej, trzydniowej rundzie w klasie E1.

  Po pierwszym dniu był drugi w swojej klasie. W sobotę okazał się najlepszy, a w niedzielę na motocrossie był trzeci, ale w ogólnym rozrachunku miał najwięcej punktów i wygrał trzydniową rundę mistrzostw Europy.

  -Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem u siebie. Dziękuję rodzinie i kibicom za wspaniały doping – powiedział Maciej Giemza z Piekoszowa. Ceremonia dekoracji odbyła się w niedzielę przy Hali Legionów w Kielcach. Najlepsi zawodnicy wysłuchali swoich hymnów. Zabrzmiał też „Mazurek Dąbrowskiego” - dla Macieja Giemza, triumfatora w klasie E1 i Sebastiana Krywulta z BTM Bielsko Biała, który wygrał w kategorii seniorów.    

  Ceremonia dekoracji najlepszych motocyklistów mistrzostw Europy w rajdach enduro odbyła się przy Hali Legionów.

  Maciej Giemza z KTM Novi Korona zwyciężył w trzeciej ostatniej rundzie mistrzostw Europy w klasie E1.

  Dekoracja najlepszych zawodników przy Hali Legionów cieszyła się sporym zainteresowaniem.

   

  Powrót