14 sierpnia 2018, 11:52

Polki wyszły z grupy. W środę w 1/8 mundialu zagrają z Danią

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet w ostatnim meczu grupowym na Mistrzostwach Świata Juniorek do 18 lat pokonała Austrię 27:24. Spotkanie odbyło się w Hali Legionów w Kielcach, w której Polski rozegrały wszystkie grupowe mecze na mundialu.

Polska - Austria 27:24 (13:15)
    Polska: Wdowiak, Chodakowska - Więckowska 8, Sobecka 5, Cygan 4, Zagrajek 3, Stanisławczyk 2, Olek 2, Pietras 2, Kowalik 1, Haric, Szczepanik, Dworniczuk, Bury, Borowska.

Polkom do zajęcia trzeciego miejsca w grupie wystarczał remis. W pierwszej połowie w naszej drużynie narodowej zawodziła skuteczność i do przerwy przegrywała dwoma bramkami. W drugiej połowie Polski odrobiły straty, wyszły na prowadzenie i ostatecznie wygrały 27:24. Duży udział w tym zwycięstwie miała Magda Więckowska z Korony Handball Kielce, która rzuciła 8 bramek, najwięcej w polskiej reprezentacji.

Grupę A wygrały Niemki zdorobkiem 8 punktów, druga była Rumunia – 7 punktów, a trzecia Polska – 6 punktów. W środę, 15 sierpnia, w 1/8 mundialu Polki zagrają z Danią. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30 w Hali Legionów. Serdecznie zapraszamy.

Reprezentacja Polski pokonała Austrię 27:24. W środę w Hali Legionów zagra z Danią.

Frekwencja w Hali Legionów dopisała. Polki miały gorący doping.