KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  W trzecich „Czwartkach” wystartowało 150 uczniów. Kolejne zawody wiosną - WYNIKI

  W trzecich jesiennych zawodach z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne” w Kielcach rywalizowało blisko 150 uczniów ze szkół z województwa świętokrzyskiego. Wielu startujących było z powiatu kieleckiego.

  W trzecich jesiennych zawodach z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne” w Kielcach rywalizowało blisko 150 uczniów ze szkół z województwa świętokrzyskiego. Wielu startujących było z powiatu kieleckiego.

  Pogoda tym razem dopisała, wszystkie konkurencje zgodnie z planem odbyły się na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Mocną reprezentację na zawodach w dniu 12 października miała Szkoła Podstawowa numer 1 z Kielc. W jesiennej edycji „Czwartków lekkoatletycznych” z tej szkoły wyróżnia się Kaja Sławińska w roczniku 2005, która dobrze radzi sobie w rzucie piłeczką palantową i jej brat bliźniak Jakub Sławiński. Ma on na koncie zwycięstwo w skoku w dal z wynikiem 3,81 metra i trzecie miejsce w biegu na 60 metrów z wynikiem 9,61 sekundy.

  Wielu startujących było ze szkół powiatu kieleckiego. Z Krajna wystartowało 25 osób. – Najlepszy wynik uzyskała Klaudia Świderska w roczniku 2005, która w skoku w dal miała 3.60 metra. Dobrze radziła też sobie w biegu na 300 metrów. Liczymy na to, że w końcowej klasyfikacji zajmie wysokie miejsca – powiedział Sławomir Tofil, nauczyciel z Krajna, który był na zawodach razem z Markiem Woźniakiem.

  Mirosław Wójcik przyjechał na zawody z 22 uczniami ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. – Wyróżnili się nasi bliźniacy - Michał Niedziela i Marcin Niedziela w roczniku 2007. Dobrze spisał się Kacper Moskwa, który w skoku w dal miał wynik 3.45 metra – podsumował Mirosław Wójcik, nauczyciel z Pierzchnicy.

  Busko Zdrój tym razem reprezentowali Izabela Banaś, Agnieszka Jasiak i Jakub Kowalczyk, zawodnicy trenujący w tamtejszym klubie sportowym Słoneczko. – Iza i Agnieszka pobiegły najlepiej w tej edycji „Czwartków lekkoatletycznych”. Stać je na to, żeby te wyniki jeszcze poprawić. Iza uzyskała wynik 2,09 sekundy na 600 metrów i 3.65 metra w skoku w dal, a Agnieszka 2,13 sekundy na 600 metrów – poinformował trener Zdzisław Perepiczko.

  Były to ostatnie jesienne „Czwartki lekkoatletyczne” sezonu 2017/2018. Kolejne zawody wiosną. Organizatorem tych zawodów w Kielcach jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

   

  Licznie reprezentowana była Szkoła Podstawowa numer 1 w Kielcach. Wyróżnili się bliźniacy Kaja Sławińska i Jakub Sławiński. 

    Szkołę Podstawową z Krajna reprezentowało 25 osób. Uczniowie byli z opiekunami – Markiem Woźniakiem i Sławomirem Tofilem.

    Trener buskiego Słoneczka Zdzisław Perepiczko ze swoimi podopiecznymi – Izabelą Banaś i Agnieszką Jasiak. 

    Klaudia Świderska z Krajna uzyskała dobry wynik w skoku w dal w roczniku 2005. Rezultat 3.60 metra to jej rekord życiowy. 

  Załączniki:
  Powrót