I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    25 kwietnia 2024, 10:25

Znakomity mecz Ligi Mistrzów w Hali Legionów. Industria Kielce pokonała SC Magdeburg!

Wspaniałe widowisko zobaczyli w środę, 24 kwietnia, kibice Industrii Kielce w Hali Legionów. Mistrzowie Polski w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów wygrali z SC Magdeburg 27:26.

Industria Kielce - SC Magdeburg 27:26 (14:13)

Industria Kielce: Wałach 0/4, Wolff 8/30, Mestrić - Olejniczak 2, Wiaderny, Kounkoud 1, A. Dujszebajew 8, Tournat 3, Karacić 7, Moryto, D. Dujszebajew 2, Thrastarson, Surgiel 1, Paczkowski, Karalek 1, Nahi 1.

SC Magdeburg: Hernandez 11/38, Aggefors, Musche 2, Claar 8, Kristjansson 6, Petterson, Smarason, Magnusson 2, Hornke 6, Weber, Lagergren, Mertens, Jensen 1, O'Sullivan, Damgard, Bergendhal 1.

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był niezwykle zacięty i emocjonujący. Piłkarze ręczni Industrii grali z ogromną determinacją, a kibice na stojąco wspierali ich dopingiem. Na 120 sekund przed końcem spotkania do remisu 26:26 doprowadził Claar. Na prowadzenie Industrię wyprowadził Igor Karacić. W odpowiedzi Niemcy długo rozgrywali. W końcu doprowadzili do tego, że do ostatniego gwizdka zostało 13 sekund. Wtedy trener gości Bennet Wiegert poprosił o czas. Jego zawodnikom brakło jednak czasu, oddali rzut wolny w ostatniej sekundzie. Był jednak niecelny i podopieczni Talanta Dujszebajewa mogli się cieszyć ze zwycięstwa nad najlepsza obecnie drużyną w Europie, triumfatorem ostatniej Ligi Mistrzów.

- Chcieliśmy więcej, chcieliśmy lepszego wyniku. Ale to jest SC Magdeburg, znakomita drużyna, też ma swoje umiejętności i dobrze zagrali. To tylko pierwsza połowa. Musimy poprawić kilka rzeczy i zagrać lepiej za tydzień. Dzisiaj stawiam jeden procent więcej dla rywali, przed swoją publicznością potrafią grać bardzo dobrze - powiedział po meczu Alex Dujszebajew, kapitan Industrii, który odebrał nagrodę dla najlepszego gracza meczu.

Rewanż odbędzie się w przyszłą środę, 1 maja, o godzinie 20.45. Przypomnijmy, że na ten wybiera się ponad 500  kibiców  Industrii Kielce.