29 listopada 2021, 09:08

Wygrana Łomża Vive Kielce z Zagłębiem Lubin. Teraz PSG Handball

W meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce pewnie wygrali w Hali Legionów z Zagłębiem Lubin 38:24. W zespole gospodarzy zagrał Daniel Dujszebajew.

Łomża Vive Kielce - Zagłębie Lubin 38:24 (18:7)
    Łomża Vive Kielce: Kornecki – Surgiel 2, Sanchez-Migallon 1 – Sićko 4, Kulesz 4 – Thrastarson 3 (1), Olejniczak 3, D. Dujszebajew – Vujović 3, Yusuf 5 (1) – Moryto 4, Gudjonsson 2 – Tournat 7, Domagała.

Zagłębie: Bartosik - Sroczyk 1, Bogacz 1 - S. Gębala 2, Bekisz 3 – Moryń 2, Drozdalski 2 – Iskra 6 (1) - Hajnos 2 – Adamski 2, Pietruszko 2, Stankiewicz 1.

Widzów: 1500.

Mistrz Polski odniósł pewne zwycięstwo w Hali Legionów. Warto odnotować powrót Daniela Dujszebajewa, który zagrał po 8 miesiącach. Tak długa przerwa w występach na parkiecie była spowodowana poważną kontuzją.

- Jestem szczęśliwy, że wróciłem do gry. Na parkiecie czułem się dobrze, z czasem będzie jeszcze lepiej. Rozpoczynam od gry w obronie. Wiem, że czeka mnie dużo pracy na treningach, żeby z czasem włączyć się także do gry w ataku - powiedział Daniel Dujszebajew.

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz kieleckiego zespołu Mateusz Kornecki - obronił 20 rzutów. -W pierwszej połowie faktycznie było dużo obron z mojej strony, szkoda, że nie udało się utrzymać koncentracji po przerwie. Mówię tutaj i o sobie, i o całej obronie. Kiedy mamy tak wysoką przewagę, głowa zawsze pracuje już trochę inaczej - podsumował spotkanie Mateusz Kornecki.

W najbliższy czwartek Łomża Vive Kielce zagra na wyjeździe z Paris Saint-Germain Handball. Mecz Ligi Mistrzów rozpocznie się o godzinie 20.45