15 lipca 2021, 15:29

Korona wygrała z Ruchem. W niedzielę prezentacja na Suzuki Arenie

Korona Kielce rozegrała kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Na Suzuki Arenie wygrała 1:0 z Ruchem Chorzów, a zwycięską bramkę zdobył Jakub Łukowski.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
    Bramka:
     Jakub Łukowski 68.
    Korona (I połowa): Forenc – Szymusik, Seweryś, Gąsior, D. Lisowski – Kiełb, Pervan, Sewerzyński, Petrović – Bortniczuk, Górski (28. Podgórski); (II połowa): Zapytowski - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Zebić, Oliveira, Podgórski (62. Nojszewski), Szpakowski, Łukowski - Frączczak (81. Rybus).
    Ruch: Bielecki (46. T. Nowak) - Kasolik (46. Dyr), Nawrocki (70. Siwek), Kulejewski (46. Kowalski) - Kwaśniewski (46. Będzieszak), Mokrzycki (86. Mucha), Wyroba (46. Moskiewicz), Foszmańczyk (82. Wojtek), Żagiel (46. Neugebauer), Wójtowicz (46. Szkatuła; 86. Rudek) - Biskup (46. Szczepan).

Mecz odbył się na Suzuki Arenie, był otwarty dla kibiców. Spotkanie obejrzało kilkuset sympatyków Żółto-Czerwonych. W Koronie zagrał między innymi bramkarz Konrad Forenc, były zawodnik Zagłębia Lubin, Został ściągnięty do kieleckiej drużyny po tym, jak kontuzja odnowiła się Jakubowi Osobińskiemu.

W niedzielę, 18 lipca, na Suzuki Arenie odbędzie się prezentacja pierwszoligowej drużyny. O godzinie 15:00 rozpocznie się Wielki Piknik Rodzinny. Dla najmłodszych fanów organizatorzy przygotowali gry i zabawy. Nie zabraknie strefy gastronomicznej i zimnych napojów. O godzinie 18:30 rozpocznie się prezentacja drużyny.