MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  19 kwietnia 2021, 07:10

  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata wkroczyły w decydującą fazę

  Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie odbywające się w Hali Legionów w Kielcach wkroczyły w decydującą fazę. Reprezentanci Polski zapewnili już sobie kilka medali.

   

  W miniony weekend kilkoro Polaków rywalizujących w Hali Legionów pokazało się z dobrej strony. W kategorii 81 kilogramów Oliwia Toborek w ćwierćfinale wygrała z Rosjanką Tatianą Bogdanovą 3:2 i tym samym zrewanżowała się jej za ćwierćfinałową porażkę 1:4 w Mistrzostwach Europy w Budvie. Awansowała tym samym do strefy medalowej. 

  Oliwia Toborek była drugą polską zawodniczką, która zapewniła sobie medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Hali Legionów. Miejsce na podium ma też zapewnione Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów).

   

  Medal w niedzielę zagwarantowała też sobie Natalia Kuczewska (49 kg/Mazur Ełk). Wygrała 5:0 z reprezentantką Nepalu Susmą Tamang.

   

  W poniedziałek 6 kolejnych szans medalowych dla naszych reprezentantów. Pojedynki ćwierćfinałowe stoczą - Alexas Kubicka (51 kg/Carbo Gliwice), Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg/Ring Bielsko-Biała), Barbara Marcinkowska (69 kg/Pomorzanin Toruń), Daria Parada (75 kg/Skorpion Szczecin) oraz Jakub Straszewski (91 kg/Champion Włocławek).

   

  Finały turnieju kobiet odbędą się 22 kwietnia, finały turnieju mężczyzn 23 kwietnia. Pożegnanie z kieleckimi zawodami zaplanowane jest na 24 kwietnia. Dodajmy, że ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa mistrzostwa odbywają się bez udziału publiczności. Uczestniczy w nich ponad 400 zawodniczek i zawodników z 51 krajów. 

  Powrót