MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  16 kwietnia 2021, 07:30

  Ciekawe walki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Polacy celują w medale

  Kilkoro polskich pięściarzy pokazało się z dobrej strony w walkach eliminacyjnych na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie rozgrywanych w Hali Legionów w Kielcach. W imprezie rywalizuje 414 zawodniczek i zawodników.

   

  Kielce od wtorku są stolicą światowego boksu młodzieżowego. Na dwóch ringach w Hali Legionów walczą pięściarze z 51 krajów świata. W czwartek z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Sulęcki w kategorii 60 kilogramów. Wygrał jednogłośnie na punkty 5:0 z brązowym medalistą Mistrzostw Europy, Ukraińcem Hennadiiem Maslennikovem, i awansował do 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

  W szerokiej kadrze na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata był też brat bliźniak Pawła, Jakub Sulęcki. Ich starszy brat to Maciej Sulęcki, były pretendent do mistrzostwa świata zawodowców.

  -Pierwszy raz walczę w Kielcach. Jestem dobrze przygotowany do mistrzostw, moim celem jest złoty medal - powiedział Jakub Sulęcki.

   

  Z bardzo dobrej strony w czwartek pokazała się mistrzyni Europy Alexas Kubicka, walcząca w kategorii 51 kilogramów. Awansowała do 1/8 finału. Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Julia Szeremeta w wadze 57 kilogramów jest już w ćwierćfinale prestiżowego turnieju.

  Jakub Straszewski walczący w kategorii 91 kilogramów awansował do 1/8 finału. W środowej walce eliminacyjnej pięściarz klubu Champion Włocławek wygrał jednogłośnie na punkty z Izraelczykiem Manucharem Krihelim, a jego kolejnym rywalem będzie Węgier Kevin Beri.

   

  Medaliści wyłonieni zostaną do 20 kwietnia, natomiast 21 kwietnia będzie dniem przerwy w prestiżowych zawodach. Finały turnieju kobiet odbędą się 22 kwietnia, finały turnieju mężczyzn 23 kwietnia. Pożegnanie ze wspaniałymi świętokrzyskimi zawodami dla pięściarzy i pięściarek zaplanowane jest na 24 kwietnia. Dodajmy, że ze względu na obostrzenia spowodowane koronawirusem mistrzostwa odbywają się bez udziału publiczności.

  Powrót