MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  14 kwietnia 2021, 07:58

  Kielce stolicą światowego boksu. Efektowne otwarcie w Hali Legionów

  We wtorek w Hali Legionów rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie Kielce 2021. Imprezę otworzył Umar Kremlev, prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego. Przez 10 dni Kielce będą stolicą światowego boksu młodzieżowego.

   

  Otwarcie mistrzostw było efektowne. Postarali się o to tancerze i tancerki z grupy NEXT DANCE prowadzonej przez kielczanina Tomasza Barańskiego oraz Katarzyna Moś i Roksana Węgiel. 

  - Cieszę się, że turniej odbywa się w Kielcach, że mogliśmy się tu spotkać. Życzę sukcesów wszystkim uczestnikom Młodzieżowych Mistrzostw Świata - powiedział Umar Kremlev, prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego.

   

  W mistrzostwach rywalizuje ponad 400 bokserów (roczniki 2002 i 2003) z 52 krajów. Pierwsi reprezentanci Polski we wtorek stoczyli pierwsze eliminacyjne pojedynki. Rywalizująca w wadze 54 kilogramów Karolina Ampulska, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek pokonała przez RSC w drugiej rundzie Litwinkę Vilte Savickaite i awansowała do 1/8 finału. Porażki doznała natomiast rywalizująca w kategorii 60 kilogramów Izabela Rozkoszek - jednogłośną decyzją sędziów przegrała z Włoszką Danielą Golino. Walczący w wadze 56 kilogramów Marcel Materla uległ jednogłośnie na punkty w 1/16 finału reprezentantowi Włoch Michele Baldassi. W kategorii do 69 kilogramów Mateusz Urban pokonał Chorwata Petara Knazevicia.

  Powrót