MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  06 kwietnia 2021, 12:00

  Patrik Sjöberg i inne gwiazdy na naszym stadionie lekkoatletycznym

  Stadion lekkoatletyczny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach został wybudowany w 1989 roku. Odbyło się na nim wiele ciekawych imprez, startowali znani zawodnicy - olimpijczycy, medaliści mistrzostw świata i Europy.

   

  Przedstawiamy dziś kolejny obiekt należący do MOSIR-u Kielce. Po Suzuki Arenie przybliżamy stadion lekkoatletyczny, który znajduje się przy ulicy Leszka Drogosza 1. Został wybudowany w 1989 roku na Ogólnopolską Spartakiadę Młodzieży. Na obiekcie tym rywalizowali uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów, a w 1993 roku odbył się na nim Memoriał Janusza Kusocińskiego, którego gwiazdą był  Patrik Sjöberg, rekordzista świata i Europy w skoku wzwyż. 

  W ostatnich latach w Memoriale Zdzisława Furmanka startowali znakomici zawodnicy specjalizujący się w rzucie młotem i pchnięciu kulą, między innymi Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Joanna Fiodorow, Katarzyna Furmanek, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki.

  Regularnie na tym obiekcie trenują zawodnicy KKL Kielce na czele z Katarzyną Furmanek i Karoliną Młodawską. 

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć - tak obecnie wygląda stadion lekkoatletyczny Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. 

  Powrót