MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 lutego 2021, 11:35

  W Hali Legionów odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie

  Miło nam poinformować, że w dniach 10-24 kwietnia 2021 roku w Hali Legionów w Kielcach odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w boksie.

   

  Organizacja tej imprezy w Polsce, w Hali Legionów w Kielcach, to duży sukces organizacyjny Polskiego Związku Bokserskiego. Do Kielc przyjedzie ponad dwa tysiące pięściarzy, trenerów i osób towarzyszących ze stu krajów świata. Po raz pierwszy w blisko 100-letniej historii polskiego boksu impreza rangi mistrzostw świata odbędzie się w naszym kraju. 

   

  Zdaniem organizatorów, w Hali Legionów będzie rywalizować ponad 600 pięściarzy. Finały kobiet odbędą się 22 kwietnia, a dzień później finały mężczyzn. W imprezie wezmą udział zawodnicy z roczników 2002 i 2003.

   

  Przypomnijmy, że pierwotnie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w boksie (AIBA Youth Men’s and Women’s World Championships) miały się odbyć w listopadzie ubiegłego roku w Kielcach, ale z powodu koronawirusa zostały przełożone na kwiecień 2021 roku. Na razie nie wiadomo, czy impreza odbędzie się z udziałem publiczności. Będzie to zależało od liczby zachorowań na covid-19 w naszym kraju i od obowiązujących obostrzeń.

   

  Powrót