KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 czerwca 2018, 11:39

  Kobieca reprezentacja Polski przegrała w Kielcach ze Szkocją

  Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet przegrała ze Szkocją 2:3 (1:0) w ramach eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Kielcach.

  Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet przegrała ze Szkocją 2:3 (1:0) w ramach eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w Kielcach.

  Polska – Szkocja 2:3 (1:0)
  Bramki:
  Dżesika Jaszek 6, Sophie Howard 66 (samobójcza) - Kim Little 78, Jane Ross 80, Lisa Evans 90.
  Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Jolanta Siwińska, Agata Guściora - Martyna Wiankowska, Dominika Grabowska, Katarzyna Daleszczyk (73. Sylwia Matysik), Agnieszka Winczo, Ewelina Kamczyk (58. Agata Tarczyńska) - Dżesika Jaszek (58. Julia Matuschewski).
  Szkocja: Lee Alexander - Sophie Howard, Rachel Corsie, Jennifer Beattie, Emma Mitchell - Lisa Evans, Christie Murray (68.  Jane Ross), Caroline Weir, Fiona Brown (75. Elizabeth Arnot) - Kim Little, Erin Cuthbert.

  Sędziowała: Stephanie Frappart (Francja). Widzów: 4410.  


  Polki prowadziły 2:0, ale w końcówce straciły trzy bramki i przegrały 2:3.

  - Jestem dumny z postawy naszych zawodniczek w tym meczu. Gratuluję wygranej reprezentacji Szkocji, bo wyciągnąć wynik z 0:2 na 3:2, to jest sztuka. Wygrana jednak zasłużona. W końcówce zabrakło nam sił i umiejętności. Szkoda, bo bardzo chcieliśmy wygrać i w ten sposób również odwdzięczyć się za bardzo dobre warunki, które stworzono nam w Kielcach – powiedział Miłosz Stępiński, selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski.

  Porażka ta spowodowała, że nasza drużyna narodowa straciła szansę na awans do mistrzostw świata. Do finałów, które w 2019 roku zostaną rozegrane we Francji, awansują zwycięzcy grup, a cztery drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej, trzeciej i czwartej drużynie w grupie zagrają w barażach. Polki po porażce w Kielcach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Prowadzi Szwajcaria – 15 punktów, drugie miejsce zajmuje Szkocja – na koncie ma również 15 punktów.   

  fot. Echo dnia

  Po emocjonującym meczu na Stadionie Miejskim w Kielcach reprezentacja Polski przegrała ze Szkocją 2:3.


  fot. Echo dnia

  Pojedynek eliminacji mistrzostw świata obejrzało prawie 4,5 tysiąca kibiców.

   

  Powrót