KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 czerwca 2018, 07:58

  Sylwester Lepiarz wygrał po raz trzeci i poprawił rekord trasy

  W V Kieleckim Biegu Górskim zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało 227 zawodników. Najlepszy okazał się Sylwester Lepiarz, reprezentujący na tej imprezie LKB Rudnik. Wśród kobiet triumfowała Klaudia Szmigiel.

  Zwycięzca w kategorii open mężczyzn Sylwester Lepiarz dystans 22 kilometrów i 300 metrów pokonał w czasie 1:33.58. To jego trzecie zwycięstwo w tej imprezie, poprzednio triumfował w 2014 i 2016 roku.

  - Cieszę się z trzeciej wygranej w Kieleckim Biegu Górskim. Jest też dodatkowa satysfakcja, ponieważ udało mi się poprawić rekord trasy – powiedział Sylwester Lepiarz, który mieszka na terenie powiatu ostrowieckiego, a na tej imprezie reprezentował Ludowy Klub Biegacza Rudnik.

  Drugie miejsce zajął Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów, który do zwycięzcy stracił 8 sekund. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Michał Bąk z Drukarni DAP Kielce z czasem 1:34.52.

  Wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Szmigiel z Woźniak Runnig Team Strawczyn, która pokonała trasę w 2 godziny, 9 minut i 19 sekund.  

   

  Sylwester Lepiarz trzeci raz triumfował w Kieleckim Biegu Górskim. Jest też nowym rekordzistą trasy.

   

  W zorganizowanej po raz piąty popularnej imprezie biegowej rywalizowało 227 zawodników, nie tylko z Kielecczyzny.

   

  Powrót