KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 maja 2018, 08:06

  Ksiądz biskup Marian Florczyk zachęca do udziału w Rodzinnej Majówce Rowerowej

  W sobotę, 19 maja, odbędzie się XIII Rodzinna Majówka Rowerowa z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zaprasza pomysłodawca Majówki – ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej.

   

  Organizacyjnie jesteśmy już przygotowani do przeprowadzenia Majówki. Liczymy na to, że Pan Bóg będzie nam sprzyjał i że tak jak w poprzednich latach będzie miła, rodzinna atmosfera. To nie jest wyścig, rywalizacja, ale wspólne przebywanie, modlitwa i podziwianie piękna Kielecczyzny. Oby to było także utrwalanie tych relacji, które zawiązały się w poprzednich latach. W Kaczynie będziemy się też modlić za nasze mamy - dziękować za żyjące i prosić o życie wieczne dla zmarłych. Serdecznie zapraszam do udziału w Rodzinnej Majówce Rowerowej – powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk.  

  Zbiórka o godzinie 9.30 na Placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze, o 9.45 modlitwa i poświęcenie rowerów, a o 10 barwny peleton prowadzony przez biskupa Mariana Florczyka wyruszy w trasę do Borkowa. Po drodze o 10.45 planowany jest postój przy kościele w Dyminach, o 13 nabożeństwo majowe i wspólna modlitwa w kościele parafialnym w Kaczynie, a o 14 rozpocznie się piknik rodzinny w Borkowie.

  Zgłoszenia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach, Hala Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2, telefon 41 367 - 67 - 18, wewnętrzny 941/942 oraz 600 - 224 - 404 i 664 - 920 - 603. Zapisy rozpoczynają się 14 maja.

   

   

  Ksiądz biskup Marian Florczyk zachęca do udziału w Rodzinnej Majówce Rowerowej. Obok ksiądz Dariusz Gącik.


   

  Powrót