KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  06 kwietnia 2018, 11:55

  Osiem szkół rywalizowało w Turnieju Gier i Zabaw w klasach pierwszych. Było dużo emocji

  Uczniowie klas I z ośmiu kieleckich szkół rywalizowali w Turnieju Gier i Zabaw Szkół Podstawowych. Odbył się on w czwartek, 5 kwietnia, w Hali Legionów. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  Obserwacja kalendarza imprez szkolnych w różnych dyscyplinach sportu nasunęła nam pomysł, żeby również zintegrować i namówić do aktywności klasy I - III szkół podstawowych. Jest w nich duży potencjał. Klasy III mają nieodpłatnie naukę pływania, a wypadałoby również rozpocząć rywalizację w Turnieju Gier i Zabaw. Pierwsza grupa już dziś rywalizuje, mam nadzieję, że podczas kolejnych zawodów też będą takie emocje - powiedział Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Uroczystego otwarcia Turnieju Gier i Zabaw dokonał Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR. On też wręczał nagrody dla najlepszych szkół. 

  Uczniowie wystartowali w następujących konkurencjach: mini sztafeta, super tor, rzut do celu, slalom na hulajnodze oraz slalom na piłce. Podczas zawodów rozegranych 5 kwietnia najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 39 - 33 punkty. Kolejne miejsca zajęły następujące szkoły: 2. Szkoła Podstawowa 11 - 29 punktów, 3. Szkoła Podstawowa 27 - 25 punktów, 4. Szkoła Podstawowa 33 - 24 punkty, 5. Szkoła Podstawowa 31 - 22 punkty, 6. Szkoła Podstawowa Katolicka - 21 punktów, 7. Szkoła Podstawowa 12 - 16 punktów, 8. Szkoła Podstawowa 15 - 11 punktów.

  - Bardzo fajnie, że odbywa się ten turniej. Uczniowie naszej szkoły nie mogli się doczekać na udział w tych zawodach. Świetna inicjatywa, powinno być jak najwięcej takich imprez. Dla starszych dzieci jest więcej turniejów, dla tych maluchów bardzo mało. My jesteśmy ze szkoły integracyjnej, u nas jest ograniczona możliwość, jeśli chodzi o wybór uczniów do zawodów. Ale często dzieci niepełnosprawne biorą też udział w takich turniejach - mówiła Justyna Kubicka, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkoły Podstawowej numer 11 w Kielcach.

  - Dla pierwszaków to świetna impreza. Dla nich nie ma oferty sportowej, nie ma zawodów, a to są dzieci bardzo „żywe” i chętne do aktywności. Nie mogą wysiedzieć w miejscu, widać, jak przeżywają ten start. Szkoda, że zawody odbywają się podczas godzin pracy rodziców, bo na pewno tłumnie przyszliby do Hali Legionów, żeby kibicować swoim pociechom - mówiła Agnieszka Merwart, która uczy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej numer 39 w Kielcach.

  W klasach I najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 39. W sumie podczas czwartkowej rywalizacji wywalczyła 33 punkty.  

  Na drugiej pozycji z dorobkiem 29 punktów była Szkoła Podstawowa 11 z Kielc. 

  Niezwykle emocjonująca była rywalizacja w slalomie na hulajnodze. 

  Najlepsze szkoły w tej rywalizacji otrzymały nagrody - sprzęt sportowy ufundowany przez MOSiR. 

  Najlepsze szkoły otrzymały sprzęt sportowy, upominki przygotowano też dla nauczycieli. Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a o słodkie upominki zadbała hurtownia spożywcza RR.

  Turniej ma na celu wyłonić i jednocześnie wyróżnić najbardziej usportowioną szkołę podstawową w Kielcach. Niezwykle istotna jest również integracja uczniów kieleckich szkół podstawowych przez popularyzację gier i zabaw ruchowych.

  Kolejne zawody w ramach Turnieju Gier i Zabaw odbędą się 12 kwietnia - wystartują klasy II, a 17 kwietnia będą rywalizować klasy III - początek o godzinie 12.45 w Hali Legionów.

  GALERIA

  Powrót