KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  02 marca 2018, 13:02

  Podsumowujemy Zimowe Półkolonie Sportowe 2018. Wzięło w nich udział 90 dzieci

  W Zimowych Półkoloniach Sportowych 2018 z MOSiR-em wzięło udział 90 dzieci. - To strzał w dziesiątkę. Super, że jest taka forma spędzenia czasu w czasie ferii - mówił Dominik Żyła, tata jednego z uczestników naszych półkolonii.

  W Zimowych Półkoloniach Sportowych 2018 z MOSiR-em wzięło udział 90 dzieci. - To strzał w dziesiątkę. Super, że jest taka forma spędzenia czasu w czasie ferii - mówił Dominik Żyła, tata jednego z uczestników naszych półkolonii.

  Podczas półkolonii dzieci miały możliwość bardzo aktywnie spędzić czas. Plan zajęć był wypełniony różnymi dyscyplinami sportu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były to nauka pływania i podstawy nurkowania na pływalni Foka, nauka jazdy na łyżwach na Telegrafie, ścianka wspinaczkowa w Mobius Studio, bilard w Kieleckim Centrum Kultury, kręgle w MK Bowling, a także zajęcia z badmintona. Dodatkową atrakcją były zajęcia w Hali Legionów z zawodnikami Dafi Społem oraz Kiełkiem z PGE VIVE, niektórzy mieli także możliwość obejrzeć mecz PGE VIVE w Lidze Mistrzów z Celje Pivovarna Lasko. Warto dodać, że dzieci miały też dwudaniowe obiady w restauracji Olimpijska.

  - Z kadrą wychowawców dołożyliśmy wszelkich starań, żeby ten czas na długo pozostał dzieciakom w pamięci. To były nasze pierwsze zimowe półkolonie, ale najwyraźniej wszyscy byli zadowoleni, bo dzieci pytały już nas o letnie półkolonie - powiedziała Olga Kowalińska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  - Takie półkolonie to strzał w „dziesiątkę”. To jest ciekawa forma spędzenia wolnego czasu podczas ferii. Dzieci miały urozmaicone zajęcia ruchowe w hali, na basenie, na lodowisku. Te, które wcześniej korzystały z takich zajęć z rodzicami, mogły udoskonalić swoje umiejętności, a dla niektórych to była nowość. Dużą atrakcją była również możliwość treningu i rozmowy ze znanymi sportowcami i trenerami. Mój syn był pod wrażeniem zajęć z siatkarzami Dafi Społem Kielce i od razu chciał, żeby zapisać go na siatkówkę - powiedział Dominik Żyła, tata Leopolda, który brał udział w pierwszym turnusie Zimowych Półkolonii Sportowych 2018 z MOSiR-em.


  W czasie zimowych półkolonii nie mogło zabraknąć zimowej dyscypliny, czyli jazdy na łyżwach.


  Uczestnicy półkolonii grali w bilard. Zajęcia odbywały się w Kieleckim Centrum Kultury.

   

   
  Była także możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej. Chętnych nie brakowało. 


  Dużym zainteresowaniem cieszyły się nauka pływania i podstawy nurkowania na pływalni Foka.


  Było również spotkanie z Kiełkiem, maskotką PGE VIVE Kielce.


  Dużą atrakcją była możliwość spotkania z siatkarzami i trenerem Dariuszem Daszkiewiczem z Dafi Społem Kielce.

  Powrót