KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  19 grudnia 2017, 11:40

  W Kielcach odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu

  Po raz piętnasty odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wzięło w nim udział ponad 200 osób.

  Po raz piętnasty odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe Sportowców i Przyjaciół Sportu, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wzięło w nim udział ponad 200 osób.

  Spotkanie odbyło się w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Żytniej w Kielcach. - To jest piękna tradycja, będziemy ją kontynuować. To jest polskie, to jest nasze. Witam przedstawicieli klubów sportowych - zawodników, trenerów, działaczy. Witam serdecznie dyrektorów szkół, przedstawicieli Urzędu Miasta, służb porządkowych, olimpijczyków. W sposób szczególny witam senatora Krzysztofa Słonia, wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek, przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Kozaka, wiceprezydenta Kielc Andrzeja Syguta oraz księdza biskupa Mariana Florczyka, który zawsze wspiera nas duchowo - mówił Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  W spotkaniu opłatkowym wzięli udział utytułowani sportowcy, między innymi olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna, medalista igrzysk paraolimpijskich w łucznictwie Ryszard Olejnik. Byli też młodzi zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem Nie zabrakło trenerów, prezesów klubów, działaczy, sędziów, dziennikarzy sportowych.

  Opłatki tradycyjnie już poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk. Łamiąc się opłatkiem wszyscy składali sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się 2018 roku. W tle rozbrzmiewały piękne polskie kolędy, które wykonali wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach.  

  - Życzę, żebyśmy przeżyli święta w duchu wspólnoty, ze swoimi bliskimi. Niech Jezus umacnia w nas to, co dobre. Niech nas prowadzi do sukcesów życiowych i sportowych - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw duszpasterstwa sportowców. 

  W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób. Wszystkich serdecznie powitał Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Na spotkaniu opłatkowym nie zabrakło senatora Krzysztofa Słonia, byli też wojewoda Agata Wojtyszek, przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kozak, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

  Opłatki tradycyjnie poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, wielki przyjaciel ludzi sportu. 


  Olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna zawsze z chęcią uczestniczy w spotkaniu opłatkowym, organizowanym przez MOSiR.  

  Kolędy w trakcie spotkania pięknie wykonali wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. 

  Powrót