KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Niedzielne biegi zostały włączone do projektu Narodowy Dzień Sportu

  Szósta edycja Kieleckiej Dychy była jedną z imprez włączonych do projektu Narodowy Dzień Sportu. To największe wydarzenie sportowe w Polsce. Odbyło się już po raz piąty.

  Akcja organizowana jest od 2011 roku przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z partnerami wydarzenia. Narodowy Dzień Sportu mocno wspierają gwiazdy różnych dyscyplin. Ambasadorami akcji w tym roku byli między innymi Iwona Guzowska, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Kajetan Broniewski, Robert Mateusiak.

  Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które planują rozpoczęcie treningów. Część zajęć prowadzą wybitni polscy sportowcy, na czele z mistrzami olimpijskimi i świata.

  Do tego projektu włączył się też Urząd Miasta w Kielcach. Między innymi w ramach tego wydarzenia w niedzielę na stadionie lekkoatletycznym odbyły się biegi dla dzieci, w których wzięło udział około 200 najmłodszych adeptów biegania, a później VI Kielecka Dycha. Rywalizowało w niej blisko 700 biegaczy, a najlepsi okazali się Dawid Kubiec ze Starachowic i Sabina Jarząbek z Kielc.  

  Biegi dla dzieci oraz VI Kielecka Dycha zostały włączone do ogólnopolskiego wydarzenia - Narodowy Dzień Sportu. 

  Powrót