KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Za nami drugie jesienne „Czwartki”. Niektóre konkurencje odbyły się w Hali Legionów - WYNIKI

  W czwartek, 5 października, odbyły drugie jesienne „Czwartki lekkoatletyczne” sezonu 2017/2018. Pogoda pokrzyżowała plany startującym i dlatego niektóre konkurencje zostały przeniesione do Hali Legionów.

  Tym razem, głównie ze względu na pogodę (silny wiatr i padający deszcz), wystartowało znacznie mniej uczniów niż przed tygodniem. W sumie rywalizowało około 80 osób, a przypomnijmy, że w pierwszych jesiennych zawodach obecnego cyklu wzięło udział ponad 200 młodych lekkoatletów.

  Na stadionie odbyły się tylko biegi. Rzut piłeczką palantową, skok wzwyż i wyjątkowo licznie obsadzony skok w dal z konieczności odbyły się w Hali Legionów.

  W obsadzie sędziowskiej skoku w dal była między innymi olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna.

  Z dobrej strony pokazali się uczniowie z Porzecza, trenowani przez Stanisława Cioska. - Wyróżniła się Nikola Tkaczyk w biegu na 60 metrów w roczniku 2005, która uzyskała czas 9,15. Magdalena Ciosek w skoku w dal miała 3,68, też jest z rocznika 2005. W skoku wzwyż w roczniku 2007 Zosia Cerkowniak i Marysia Zarychta uzyskały po metrze. W 2006 roczniku wyróżnił się jeszcze Wiktor Zapała. Wyniki trochę słabsze niż przed tygodniem, ale wiadomo, że inaczej skacze się w hali, inaczej na stadionie - mówił Stanisław Ciosek.

  Trener z Porzecza Stanisław Ciosek ze swoimi dwoma zawodniczkami - Marysią Zarychtą (w środku) i Nikolą Tkaczyk. 

  Zawodniczkom z Porzecza podczas czwartkowych zawodów humory dopisywały.

  - Od nas tym razem jest około 20 uczniów. Najlepiej spisała się Maja Janiszewska z piątej klasy, która rywalizowała w biegu na 60 metrów i w skoku w dal - powiedziała Maria Szymańska, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej numer 33 w Kielcach. Razem z nią na zawodach tradycyjnie już była Anna Zdziech.

  Rzut piłeczką palantową wyjątkowo odbył się w Hali Legionów. I to nie w aneksie lekkoatletycznym, tylko w hali, gdzie mecze rozgrywa między innymi drużyna szczypiornistów PGE VIVE Kielce.

  Wielu uczniów w Hali Legionów zdecydowało się na rywalizację w skoku w dal. 

  - Rok temu rzuciłem 43,5 metra, to mój rekord. Dzisiaj wypadłem trochę słabiej, miałem 38 metrów, ale w hali rzuca się inaczej. Nie jestem przyzwyczajony do takich warunków - powiedział Kacper Kruk ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach.

  Kacper Kruk (z lewej) ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach i Bartosz Stępień rywalizowali między innymi w rzucie piłeczką palantową. 

  Kolejne zawody odbędą się w czwartek, 12 października. Początek o godzinie 14. Organizatorem kieleckich „Czwartków” jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

  Załączniki:
  Powrót