KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Paweł Fajdek na stadionie MOSiR w Kielcach uzyskał najlepszy wynik na świecie w rzucie młotem!

  Znakomite wyniki padły na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach podczas VIII Memoriału Zdzisława Furmanka. Paweł Fajdek uzyskał najlepszy w tym roku rezultat na świecie w rzucie młotem!

  Znakomite wyniki padły na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach podczas VIII Memoriału Zdzisława Furmanka. Paweł Fajdek uzyskał najlepszy w tym roku rezultat na świecie w rzucie młotem!

  Mityng poświęcony pamięci Zdzisława Furmanka, byłego zawodnika, a później wspaniałego kieleckiego trenera, miał bardzo mocną obsadę. Na światowym poziomie stała rywalizacja w rzucie młotem mężczyzn. Wygrał ją dwukrotny mistrz świata Paweł Fajdek z wynikiem 81.51 m. To rekord tego memoriału, a jednocześnie najlepszy w tym roku wynik na świecie! -Rok temu niewiele zabrakło mi tu do 80 metrów, teraz udało się rzucić ponad 81 metrów. Jesteśmy po ciężkim obozie, ale Wojtek Nowicki zmobilizował mnie i młot poleciał daleko - powiedział po konkursie Paweł Fajdek.

  Drugi był Wojciech Nowicki - 78,58 m, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Tym rezultatem awansował na drugie miejsce w tabelach światowych w tym roku. Trzecią lokatę wywalczył Słowak Marcel Lomnicky - 76,13 m, piąty zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

  Rzut młotem kobiet wygrała olimpijka Joanna Fiodorow - 72,82 m, druga była Malwina Kopron - 72,24, trzecia Katarzyna Furmanek z KKL Kielce - 65,12 m.

  Świetny wynik w pchnięciu kulą uzyskał rekordzista Polski Konrad Bukowiecki - 21.51 m. - To miłe zaskoczenie, bo jesteśmy w ciężkim treningu. Fajnie, że uzyskałem taki dobry rezultat. Szczyt formy będę szykował na mistrzostwa świata w Londynie - powiedział Konrad Bukowiecki. Wynik uzyskany przez niego w Kielcach to jego drugi rezultat w karierze, najlepszy w tym sezonie w Europie i czwarty na świecie.

   
  Paweł Fajdek na stadionie MOSiR przy ulicy Leszka Drogosza 1 w rzucie młotem uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik na świecie - 81.51 m.  

  Wojciech Nowicki był drugi w rzucie młotem - 78.58 m. Tym rezultatem awansował na drugie miejsce w tabelach światowych w tym roku.

  Olimpijka Joanna Fiodorow wygrała konkurs rzutu młotem kobiet. Wypełniła też minimum na mistrzostwa świata w Londynie. 

  Konkurs pchnięcia kulą wygrał Konrad Bukowiecki. 21.51 metra to najlepszy w tym roku wynik w Europie i czwarty na świecie.

   

   

  Powrót