KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Za nami drugie wiosenne „Czwartki lekkoatletyczne”. Padły dobre wyniki

  Kilka wartościowych wyników padło w drugich wiosennych „Czwartkach lekkoatletycznych”. 11 maja na kieleckim stadionie rywalizowało blisko 150 zawodniczek i zawodników z województwa świętokrzyskiego.

  Kilka wartościowych wyników padło w drugich wiosennych „Czwartkach lekkoatletycznych”. 11 maja na kieleckim stadionie rywalizowało blisko 150 zawodniczek i zawodników z województwa świętokrzyskiego.

  W skoku wzwyż w roczniku 2004 z dobrej strony pokazał się Nikodem Pochopień. Uczeń Szkoły Podstawowej numer 8 z Kielc uzyskał 151 centymetrów. - Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Poprawiłem rekord życiowy. Mam nadzieję, że za tydzień będzie jeszcze lepiej - powiedział Nikodem Pochopień, który w KKL Kielce trenuje skok o tyczce. 

  Bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Adrianna Makuła z rocznika 2005 ze Szkoły Podstawowej 33 w Kielcach. - Obecnie ma drugi wynik w Polsce w biegu na 60 metrów w swoim roczniku. Jest to czas 8,33 sekundy. W skoku w dal ma rezultat 4.69 metra, to też drugi wynik w naszym kraju - z satysfakcją mówił Maciej Makuła, tata utalentowanej zawodniczki.

  Rekordy życiowe poprawiali też młodzi lekkoatleci z Buska-Zdroju, podopieczni trenera Zdzisława Perepiczko. -Iza sala wynikiem 4.84 metra ustanowiła „życiówkę” w skoku w dal. Jest z rocznika 2004. Iza Banaś miała dobry wynik na 300 metrów, a Patrycja Stachowicz na 60 metrów - powiedział trener Zdzisław Perepiczko, który szkoli lekkoatletów Słoneczka Busko-Zdrój.

  Swoją obecność na tych zawodach zaznaczyli też ciekawymi wynikami uczniowie z Oleśnicy, Strawczyna, Porzecza, Kurozwęk i kilku innych kieleckich szkół. 

  W „Czwartkach lekkoatletycznych” rywalizują uczniowie z roczników 2004, 2005 oraz 2006 i młodsi. Do punktacji zaliczane są następujące konkurencje: 60 metrów, 300 metrów, 600 metrów (ten dystans pokonują dziewczęta, a chłopcy 1000 metrów), skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

  Do finału krajowego Grand Prix zakwalifikują się zawodnicy z pierwszych miejsc w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych oraz najlepsi z drugich miejsc, zgodnie z ilością zdobytych punktów.

  Kolejne zawody odbędą się 18 i 25 maja, a finał miejski zaplanowany jest na 30 maja - początek wszystkich zawodów o godzinie 14 na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Leszka Drogosza 1.


  Adrianna Makuła ze Szkoły Podstawowej 33 w Kielcach ma drugi wynik w Polsce w skoku w dal i biegu na 60 metrów w swoim roczniku.

  Nikodem Pochopień ze Szkoły Podstawowej 8 w Kielcach na ostatnich zawodach poprawił rekord życiowy w skoku wzwyż. Teraz wynosi on 151 centymetrów.

  Lekkoatleci z Buska - Zdroju 11 maja uzyskali ciekawe wyniki. Zadowolony z ich startu był trener Zdzisław Perepiczko, na co dzień pracujący w klubie Słoneczko.

  Mocną reprezentację na „Czwartkach” miały Kurozwęki. Młodzi lekkoatleci startowali w barwach OSiR Staszów i kilkoro z nich uzyskało wartościowe rezultaty.

  Załączniki:
  Powrót