KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Gwiazdy lekkiej atletyki w sobotę wystąpią na stadionie MOSiR w Kielcach

  Gwiazdy lekkiej atletyki wystąpią w sobotę, 13 maja, w VIII Memoriale imienia Zdzisława Furmanka, który odbędzie się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 12. Najlepiej obsadzony będzie konkurs rzutu młotem. Wystąpi dwukrotny mistrz świata i rekordzista Polski Paweł Fajdek. O zwycięstwo będą z nim rywalizować brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Wojciech Nowicki i piąty zawodnik tych igrzysk Marcel Lomnický ze Słowacji.

  W rzucie młotem kobiet Katarzyna Furmanek z KKL Kielce będzie walczyć z olimpijkami z Rio de Janeiro - Joanną Fiodorow i Malwiną Kopron. Bardzo mocną obsadę będzie miał konkurs pchnięcia kulą mężczyzn. Zobaczymy w nim takich utytułowanych zawodników, jak Konrad Bukowiecki, mistrz Europy w hali z tego roku i rekordzista Polski z wynikiem 21.97 metra oraz Michał Haratyk, medalista mistrzostw Europy na stadionie.

   

  Będą też konkurencje biegowe, skok w dal i skok o tyczce. Zawody zakończą się około godziny 16. Organizatorzy na czele z trenerem Grzegorzem Furmankiem z KKL Kielce zapraszają kibiców na stadion MOSiR. Będzie wyjątkowa okazja zobaczyć w akcji gwiazdy nie tylko polskiej, ale i światowej lekkiej atletyki. 

   

  W zeszłym roku w memoriale startowali, od lewej: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Konrad Bukowiecki, Rafał Kownatke, Katarzyna Furmanek i Joanna Fiodorow. Teraz też nasze gwiazdy wystąpią w Kielcach. 

  Powrót