KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  W Kielcach odbyły się pierwsze wiosenne „Czwartki lekkoatletyczne”

  Blisko sto osób wystartowało w pierwszych wiosennych „Czwartkach lekkoatletycznych” w Kielcach. Ich organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

  W czwartek, 4 maja, do południa pogoda nie była najlepsza i zapewne miało to wpływ na frekwencję. Jesienią w zawodach rywalizowało średnio 250-300 osób, tym razem było ich około setki.

  Były głównie kieleckie szkoły. Nie zabrakło skromniejszej niż zwykle reprezentacji Buska-Zdroju. – W skoku w dal w roczniku 2005 wystartowała Iza Banaś. Uzyskała wynik 3.70 metra, dla niej jest to dobry rezultat. Patrycja Stachowicz pobiegła 60 metrów, miała czas 9,04 sekundy. Patrycja jest z 2004 rocznika. Na kolejnym „Czwartkach” nasza ekipa na pewno będzie liczniejsza i liczę na jeszcze lepsze wyniki – powiedział trener Zdzisław Perepeczko, szkolący lekkoatletów Słoneczka Busko-Zdrój. 

  Kolejne zawody odbędą się w następujących terminach: 11, 18 i 25 maja, a finał miejski zaplanowany jest na 30 maja - początek wszystkich zawodów o godzinie 14 na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  W „Czwartkach lekkoatletycznych” rywalizują uczniowie z roczników 2004, 2005 oraz 2006 i młodsi. Do punktacji zaliczane są następujące konkurencje: 60 metrów, 300 metrów, 600 metrów (ten dystans pokonują dziewczęta, a chłopcy 1000 metrów), skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

  Do finału krajowego Grand Prix zakwalifikują się zawodnicy z pierwszych miejsc w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych oraz najlepsi z drugich miejsc, zgodnie z ilością zdobytych punktów.

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w najbliższych „Czwartkach lekkoatletycznych”, które odbędą się 11 maja o godzinie 14. 

   

  W dniu 4 maja w „Czwartkach lekkoatletycznych” w Kielcach rywalizowało blisko sto osób z województwa świętokrzyskiego.

  Załączniki:
  Powrót