MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    01 września 2025, 09:34

    Katarzyna Furmanek z KKL Kielce wystartuje na Mistrzostwach Świata w Tokio

    Zawodniczka KKL Kielce Katarzyna Furmanek po raz pierwszy w karierze otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na seniorskie Mistrzostwa Świata! Rozpoczną się 13 września w Tokio.

    W składzie reprezentacji Polski są utytułowane zawodniczki, między innymi Anita Włodarczyk i Natalia Bukowiecka, a wśród mężczyzn Paweł Fajdek. W tym doborowym gronie znalazła się Katarzyna Furmanek, trenowana przez Malwinę Wojtulewicz. Kilka dni temu zawodniczka KKL Kielce została wicemistrzynią Polski w rzucie młotem. Jej rekord życiowy wynosi 73,61 metra, a najlepszy wynik w tym sezonie 70.38 m.

    Fot. Archiwum prywatne

    -To będą moje pierwsze seniorskie Mistrzostwa Świata. Do startu pozostały dwa tygodnie. Mam nadzieję, że forma będzie wyższa niż na mistrzostwach Polski. Stać mnie na jeszcze lepsze rzuty - powiedziała Katarzyna Furmanek, czołowa polska zawodniczka w rzucie młotem, która do tego startu będzie się przygotowywać na zgrupowaniu w Japonii. 

    Powrót