MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  05 września 2022, 20:46

  Korona Kielce przegrała z Pogonią Szczecin. Duże zainteresowanie meczem na naszym obiekcie

  Na Suzuki Arenie w niedzielę rozegrany został mecz 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Korona Kielce przegrała z Pogonią Szczecin 1:2. Pojedynek cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, obejrzało go 12 583 osób.


  fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  Bramkę dla Korony zdobył Dawid Błanik w 58 minucie, a dla Pogoni Damian Dąbrowski w 6 i Kacper Smoliński w 33 minucie. Korona wystąpiła w następującym składzie: Forenc - Danek, Trojak, Petrow, Zebić (37. Sierpina) - Łukowski, Szpakowski, Deja (66. Sewerzyński), Podgórski (76. Kiełb) - Takać (37. Błanik) - Śpiączka (66. Szykawka).


  fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  - Mega bodźcem było to, że bramka na 3:0 nie została uznana. Zaczęliśmy grać odważnie. Nie skupialiśmy się tylko na doskoku do jednego zawodnika. Odzyskaliśmy dużo piłek. Nadziewaliśmy się na kontry, bo musieliśmy ryzykować. Graliśmy va banque. Szkoda, że nie udało się wyrównać i jesteśmy bez punktu. Trzeba podziękować kibicom za to, że przyszli i nas wspierali - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Korony Kielce Leszek Ojrzyński.


  fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  Korona Kielce po rozegraniu ośmiu spotkań zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Teraz czeka ja wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica - 11 września, początek o godzinie 12:30.


  fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  Powrót