MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  20 czerwca 2022, 13:32

  Michał Bąk pewnie wygrał 9. Kielecki Bieg Górski. Uzyskał bardzo dobry czas

  Michał Bąk z Czarnecki Run Team pewnie wygrał 9. Kielecki Bieg Górski. To było jego trzecie zwycięstwo w karierze w imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Tatarek – Konik z Alpin Sport Hoka One Team.

  Na trasie liczącej około 22 kilometrów Michał Bąk uzyskał czas 1:32,13 i odniósł pewne zwycięstwo. - Było gorąco, ale jak jest forma, to w każdych warunkach dobrze się biega. To moje trzecie zwycięstwo w tej imprezie. W zeszłym roku nie startowałem, bo miałem problemy z kręgosłupem. Nie chciałem ryzykować, bo trasa jest wymagająca – mówił na mecie Michał Bąk.

  GALERIA

   

   

  Suma przewyższeń w tym biegu wynosiła około 1200 m (+600/-600). Trasa prowadziła ścieżkami leśnymi Parku Kultury i Wypoczynku oraz Pasmem Posłowickim . Na trasie będą do pokonania wzniesienia: Kamienna Góra (366 metrów), Pierścienica (367 m), Biesak (381 m), Ostra (350 m), Ekierka (350 m).

  Drugi linię mety minął Damian Stachura (10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej) - 1:41,04, a jako trzeci Sebastian Łukasiewicz (Klub Biegowy Gepard) - 1:41,09. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Tatarek-Konik (Alpin Sport Hoka One Team) - 1:57,45. - Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie trochę trasa. Była bardzo wymagająca. Nie spodziewałam się, że w Kielcach macie takie góry - mówiła  Agnieszka Tatarek-Konik. Druga na mecie Klaudia Szmigiel wygrała Kielecki Bieg Górski w 2019 i 2020 roku. W niedzielę zaczęła od mocnego tempa, ale w drugiej części trasy wyprzedziła ją późniejsza triumfatorka, mieszkająca w Czeladzi. 

  Nagrody najlepszym biegaczom wręczał Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. -Kielecki Bieg Górski znany jest z tego, że jest wymagający. Czerwiec, zazwyczaj jest upalnie, duże przewyższenia. Jak powiedział jeden ze startujących, niby Kielce nie góry, a jednak jest to wyzwanie. Cieszy to, że z roku na rok poziom jest wyższy, że mamy zwiększającą się liczbę uczestników. Przyjeżdżają biegacze z całej Polski, którzy chcą się zmierzyć z tą ciekawą i wymagającą trasą - powiedział Przemysław Chmiel, dyrektor MOSiR Kielce. 

  Powrót