MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  17 czerwca 2022, 16:58

  Mirosława Sarna w ratuszu. Wielkie podziękowania dla wybitnej lekkoatletki i trenerki

  W piątek podczas spotkania w Urzędzie Miasta zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki oraz dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura podziękowali odchodzącej na sportową emeryturę Mirosławie Sarnie, wybitnej polskiej lekkoatletce, mistrzyni Europy w skoku w dal i olimpijce z Meksyku.
  Wiceprezydent Kielc podziękował Mirosławie Sarnie za jej pracę nauczycielki i trenerki, a także za zaangażowanie w wychowanie kieleckiej młodzieży oraz za to, że w wielu młodych ludziach zaszczepiła miłość do lekkoatletyki oraz pokazała kierunek, w którym poszli, zdobywając sukcesy.

  Mirosława Sarna - urodzona 8 czerwca 1942 w Łodzi, lekkoatletka, nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, mistrzyni Europy w skoku w dal, członkini reprezentacyjnej sztafety 4x100 metrów, przez główną część swojej kariery była związana z Kielcami. Przez ostatnie 17 lat pracowała z młodzieżą, jako szkoleniowiec w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym. Pod jej okiem karierę rozpoczynała m.in. Karolina Młodawska, mistrzyni Polski w skoku w dal i trójskoku.
  Powrót