01 grudnia 2021, 08:26

Korona przegrała z Górnikiem i odpadła z Fortuna Pucharu Polski

W meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski piłkarze Korony Kielce przegrali na Suzuki Arenie z Górnikiem Łęczna 1:2 i pożegnali się z tymi rozgrywkami. Kielecki zespół poprowadził tymczasowy trener Kamil Kuzera.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 1:2 (1:0)
    Bramki: Dawid Błanik 25 - Bartosz Rymaniak 67, Bartosz Śpiączka 82.
    Korona: Zapytowski - Danek, Koj (41. Szarek), Zebić, Sierpina - Szpakowski, Gąsior, Oliveira (65. Petrović), Podgórski - Błanik (65. Łukowski) - Frączczak (79. Górski).
    Górnik: Gostomski - Midzierski (46. Leandro), Rymaniak, Szcześniak, Dziwniel, Gąska (90+1 Krykun), Gol (64. Banaszak), Tymosiak (46. Serrano), Lokilo, Goliński - Śpiączka (85. Drewniak).
    Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Żółte kartki: Podgórski, Łukowski (Korona) - Lokilo, Rymaniak, Śpiączka, Goliński (Górnik).

Pierwsza połowa układała się po myśli gospodarzy. Grali uważnie w defensywie, stwarzali bramkowe okazje. Jedną zamienili na gole - w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Dawid Błanik, a asystę zapisał na swoim koncie Jacek Podgórski.

Druga połowa należała już do ekstraklasowego Górnika. Wyrównał Bartosz Rymaniak, były obrońca Korony, a zwycięską bramkę zdobył w 82 minucie Bartosz Śpiączka.

Kielecki zespół pożegnał się z Fortuna Pucharem Polski i z kibicami, bo był to ostatni mecz Korony w tym roku na Suzuki Arenie. Do rozegrania pozostał jej jeden wyjazdowy pojedynek z GKS Jastrzębie, który odbędzie się w niedzielę.

- Górnik to ekstraklasowa drużyna, wykorzystał nasze błędy. Szkoda, bo fajnie graliśmy w pierwszej połowie, po przerwie było gorzej. Pozostał niedosyt dla kibiców i dla nas, bo chcieliśmy zmazać plamę po kompromitacji w Niepołomicach. Jest niedosyt, złość, frustracja, po raz kolejny w bardzo łatwy sposób oddaliśmy zwycięstwo. W ostatnich meczach popełnialiśmy zbyt dużo prostych błędów - powiedział Adam Frączczak, napastnik Korony.