29 listopada 2021, 12:24

Pływacy z Polski i Ukrainy walczyli o Puchar Prezydenta Kielc

Sporo emocji dostarczyły Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielce, które odbyły się na pływalni Orka. Startowało prawie 190 zawodników z 13 klubów z Polski i Ukrainy.

-Ciekawe zawody, padły dobre wyniki. Startowali liczący się zawodnicy w naszym kraju w tych kategoriach wiekowych. Jak na ten czas, to uważam, że frekwencja była bardzo dobra - powiedział Piotr Karpiński, organizator zawodów.

W punktacji klubowej pierwsze miejsce zajął KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 507 punktów, drugie DMSS nr 3 Równe na Ukrainie - 342 punkty, a trzecie Orka MOSiR Kielce - 259 punktów. Jeśli chodzi o inne kieleckie kluby, to na szóstej pozycji sklasyfikowany został Salos Cortile Kielce - 76 punktów, na siódmej Korona-Swim Kielce - 75 punktów, a ósmej Akwedukt Kielce - 38 punktów.

W rankingu medalowym również zwyciężył KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 82 medale (28 złotych, 25 srebrnych, 29 brązowych). Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Orka MOSiR Kielce - 35 medali (21 złotych, 9 srebrnych, 5 brązowych), na trzeciej Równe - 49 medali (11 złotych, 19 srebrnych, 19 brązowych).

Najlepsi zawodnicy: dziewczęta: 9 lat: Weronika Skubis (Omega Olkusz), 10 lat: Zuzanna Boszczyk (Orka MOSiR Kielce), 11 lat: Nikola Mikołajek (KSZO Ostrowiec), 12 lat: Olivia Karpowicz (Orka MOSiR Kielce); chłopcy: 9 lat: Dmytro Shynkaruk (DMSS nr 3 Równe), 10 lat: Aleksander Zagniński (Orka MOSiR Kielce), 11 lat: Maciej Starachowicki (KSZO Ostrowiec), 12 lat: Maciej Nalej (Salos Cortile Kielce).