MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 października 2021, 08:23

  Reprezentacja Polski do 21 lat pokonała w Kielcach San Marino 3:0

  Reprezentacja Polski do 21 lat wygrała na Stadionie Miejskim w Kielcach z San Marino 3:0 w kwalifikacjach do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO 2023. Po przerwie szansę występu dostał Daniel Szelągowski, były zawodnik Korony Kielce.

   

  Polska - San Marino 3:0 (1:0)
  Bramka: Mateusz Bogusz 29, Jakub Kamiński 61, Łukasz Bejger 66.
  Polska: Miszta - Gruszkowski, Bejger, Nawrocki, Karbownik - Żurawski (74. Kubica), Czyż (55. Poręba), Bogusz - Wędrychowski (60. Szelągowski), Szymczak (60. Benedyczak), Kamiński (73. Młyński).
  San Marino: De Angelis - Moretti, F. Santi, Tomassini, Franciosi - Rosti (46. Contadini), Dolcini, Ciacci (84. Pasquinelli), Matteoni, Pancotti (55. Cecchetti) - S. Santi (26. Toccaceli, 86. Nanni).
  Sędziował: Nikola Popov (Bułgaria).
  Widzów: 4162.

  Żółte kartki: S. Santi, Moretti (San Marino). 

   

  Od początku meczu Biało-Czerwoni mieli przewagę, ale po raz pierwszy udokumentowali ją w 29 minucie - w zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobył zdobył Mateusz Bogusz. W 60 minucie na boisko wszedł Daniel Szelągowski, były piłkarz Korony Kielce. Kilkadziesiąt sekund później podopieczni trenera Macieja Stolarczyka podwyższyli na 2:0 - po strzale Jakuba Kamińskiego piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Trzecie trafienie technicznym strzałem zapisał na swoim koncie Łukasz Bejger w 66 minucie, ustalając wynik spotkania na Stadionie Miejskim, czyli Suzuki Arenie. 

   

  - San Marino to nie był wymagający rywal i musieliśmy obowiązkowo zdobyć z nim trzy punkty. Tak się stało, choć to, w jaki sposób to osiągnęliśmy nie jest w mojej ocenie zadowalające. Mamy kilka aspektów do poprawy - powiedział po spotkaniu w Kielcach Maciej Stolarczyk, trener reprezentacji Polski U21. 

   

  Powrót