MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  11 października 2021, 10:04

  Piotr Jaśtal wygrał 9. Kielecką Dychę. Wystartowało 250 osób

  Piotr Jaśtal i Małgorzata Czarnota wygrali 9. Kielecką Dychę. W imprezie, która odbyła się w niedzielę, 10 października, wystartowało 250 osób. Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci.

   

  Sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dał prezydent Kielc Bogdan Wenta. Bieg główny pewnie wygrał Piotr Jaśtal, dla którego był to pierwszy triumf w tym biegu. Uzyskał czas 36:44. Od początku wyszedł na prowadzenie i jako pierwszy dotarł na metę. 


  - Cieszę się, że udało się wygrać. Miałem na koncie dwa trzecie miejsca w tej imprezie, teraz wreszcie cieszę się ze zwycięstwa. Chciałem podziękować Michałowi Bąkowi za rywalizacje, to on zmusił mnie do szybkiego biegania - mówił Piotr Jaśtal (AZS UJK Kielce).

  Drugie miejsce zajął Michał Bąk (Czarnecki Run Team) z czasem 37:27, a trzecie Artur Rytlewski (10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej) - 39:07. - Tydzień temu biegłem w Maratonie Rzeszowskim, który udało mi się wygrać. Dziś miałem "luźne" nogi i nie ma śladu po tym ciężkim biegu. Piotrek jest dobrym biegaczem, takie trasy, jak ta są idealne pod niego, więc nie przegrałem z byle kim – powiedział na mecie Michał Bąk.

   

  Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Czarnota - 42:16, druga była Klaudia Szmigiel (Woźniak Running Team) - 46:48, a trzecia Magdalena Płaziak - Kowalska - 48:22. - Trasa była dość ciężka, były podbiegi, zbiegi, trzeba było uważać na korzenie. To mój pierwszy start w tym biegu, tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa - powiedziała Małgorzata Czarnota.

   

  Nagrody najlepszym biegaczom wręczali między innymi wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, Przemysław Chmiel - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Grzegorz Sowiński - zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Kielcach.

  WYNIKI

  Powrót