MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 października 2021, 13:34

  Korona Kielce zremisowała na Suzuki Arenie z Chrobrym Głogów

  Piłkarze Korony Kielce zremisowali na Suzuki Arenie z Chrobrym Głogów 2:2 w meczu Fortuna 1 Ligi. Po rozegraniu jedenastu kolejek Korona jest wiceliderem z dorobkiem 24 punkt

   

  Bramki: Dawid Błanik 29, Jakub Łukowski 62 - Mikołaj Lebedyński 32, Dennis van der Heijden 46.

  Korona: Forenc 4 - Szymusik 4 (71.  Petrović nie klas.), Malarczyk 4, Koj 4 (63. Gąsior 3), Sierpina 4 - Górski 3 (46. Podgórski 3), Zebić 4, Szpakowski 4 (88. Nojszewski nie klas.), Łukowski 7, Błanik 7 (88. Danek nie klas.) - Lewandowski 4.

  Chrobry: Leszczyński - Ziemann, Praznovsky, Bougaidis (80. Michalec), Banasiak l (65.  Ilków-Gołąb) - Bochnak (80. Dziąbek),  Mandrysz, Cywka, Lebedyński, Piła - van der Heijden (80. Machaj).

  Żółte kartkiKoj, Malarczyk - Lebedyński, Cywka, Van der Heijden, Banasiak, Mandrysz.

  Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

  Widzów: 3880.

  Korona zagrała bez kontuzjowanych Jacka Kiełba, Adama Frączczaka, zabrakło też Filipe Oliveiry. W dodatku w trakcie spotkania urazu doznał Grzegorz Szymusik i musiał opuścić boisko.

  Kielecki zespół bardzo chciał wygrać i zrehabilitować się za ostatni słaby ligowy występ z Zagłębiem Sosnowiec, zakończony bezbramkowym remisem. Tym razem podopieczni Dominika Nowaka też wywalczyli jeden punkt. Mieli bramkowe okazje, mogli rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, ale zabrakło precyzji pod bramką przeciwnika. 

    fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  Trener Dominik Nowak przyznał po meczu, że ten remis należy potraktować jako stratę dwóch punktów. Zwrócił też uwagę na zbyt dużą liczbę błędów. - Przez pierwsze 20 minut dobrze się ustawialiśmy, ale popełnialiśmy proste straty. Było za mało dokładności. Strzeliliśmy gola, który powinien nas nakręcić do ofensywy. Chrobry szybko odpowiedział bramką i spowodowało tu u nas niepokój. Do końca walczyliśmy o zwycięstwo, ale nie udało się - powiedział Dominik Nowak, szkoleniowiec Korony. 

   fot. Kamil Bielaszewski/Echo Dnia

  W 12. kolejce Korona zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Mecz odbędzie się 8 października, początek o godzinie 17.30. 

   

  Powrót