MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  24 września 2021, 12:39

  Odbyły się drugie jesienne "Czwartki Lekkoatletyczne". Kolejne zawody 30 września

  Za nami drugie jesienne zawody z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne". Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1 w Kielcach w dniu 23 września rywalizowało 80 dzieci.

  Tym razem wśród startujących byli uczniowie szkół z Kielc i Oleśnicy.  To były drugie jesienne zawody, na trzecie i zarazem ostatnie w tym roku zapraszamy na nasz obiekt w dniu 30 września. Początek również o godzinie 13. 

  Przypomnijmy, że uczniowie rywalizują w następujących konkurencjach: dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową; chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. 

   

  Prawo startu w zawodach mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach. W ogólnopolskich zawodach Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej) Prowadzone są punktacje w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: pierwsza grupa wiekowa - rocznik 2009, druga  grupa wiekowa - rocznik 2010, trzecia grupa wiekowa - rocznik 2011 i młodsi.


  Powrót