KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    20 września 2021, 14:04

KKL Kielce został Drużynowym Mistrzem Polski Juniorów

Juniorzy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pierwszy raz w historii zwyciężyli w finale Drużynowych Mistrzostw Polski. Kielczanie zdobyli 2674 punkty i wygrali rywalizację w Białymstoku.

-To historyczny sukces naszego klubu. Świetnie wypadli Wiktoria Wijas, Jakub Sobura - Durma i sztafeta 4x400 metrów mix, ale wszyscy nasi zawodnicy zasłużyli na ogromne słowa pochwały - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce.

Srebrne medale wywalczyli juniorzy Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej Opole (2608 pkt), a brązowy OKS Skra Warszawa (2549 pkt).

W Drużynowych mistrzostwa Polski U20 w 2021 wystartowały 84 klubowe drużyny ze wszystkich 16 województw. Kielecki Klub Lekkoatletyczny w wiosennej rundzie eliminacyjnej zajął ósme miejsce (2588 pkt) awansując do finału, w którym wystartowało 12 zespołów.

Lekkoatletom i trenerom KKL Kielce gratulujemy historycznego sukcesu.