07 czerwca 2021, 12:27

Korona zremisowała z Widzewem. Przed meczem było pożegnanie

Korona Kielce zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 w przedostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi. Był to ostatni występ podopiecznych Dominika Nowaka na Suzuki Arenie w tym sezonie.

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
    Bramki: Jacek Podgórski 42 z karnego - Karol Czubak 86.
    Korona: Zapytowski - Szymusik (82. Kobryń), Zebić, Seweryś, D. Lisowski - Podgórski (82. Thiakane), Oliveira, Szpakowski (71. Rybus), Pervan (66. Petrović), Kiełb - Łukowski.
    Widzew: Kudrjavcevs - Stępiński, Grudniewski, Nowak, Becht (90. Owczarek) - Możdżeń (71. Caique), Poczobut, Hanousek - Czubak, Samiec-Talar (71. Kmita), Tomczyk.
    Żółte kartki: Pervan, Kiełb (Korona), Samiec-Talar, Becht (Widzew).
    Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie trenera bramkarzy Mirosława Dreszera oraz dwóch zawodników Korony - bramkarza Marka Kozioła i obrońcy Kornela Kordasa. Po tym sezonie odchodzą z kieleckiego klubu.

Kielecki zespół prowadził po strzale Jacka Podgórskiego z rzutu karnego, a jedenastkę wywalczył Jacek Kiełb. W 86 minucie niezdecydowanie kieleckiej defensywy wykorzystał Karol Czubak i doprowadził do wyrównania. W Koronie warto odnotować udany występ na środku obrony 17-letniego wychowanka Radosława Sewerysia.

- Mogę pochwalić zespół za drugą połowę, mimo straconej bramki. W ostatnich minutach obydwa zespoły dążyły do strzelenia zwycięskiego gola. Było to dobre spotkanie na Suzuki Arenie. Myślę, że kibice mogą być zadowoleni, bo zespół, jeśli chodzi o aspekty ofensywne, prezentuje się coraz lepiej. W najbliższy weekend czeka nas arcyważne spotkanie w Radomiu, chcemy tam wygrać - powiedział Dominik Nowak, trener Korony.

Po rozegraniu 33 kolejek Korona zajmuje 12 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 41 punktów.