KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    04 maja 2021, 07:48

Korona Kielce wygrała na Suzuki Arenie z Zagłębiem Sosnowiec

W meczu Fortuna 1 Ligi rozegranym na Suzuki Arenie piłkarze Korony Kielce pokonali Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0). Było to pierwsze zwycięstwo kieleckiej drużyny po objęciu jej przez trenera Dominika Nowaka.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
    Bramka: Jakub Łukowski 68.
    Korona: Osobiński - Podgórski, Kobryń, Szywacz, D. Lisowski - Kiełb, Gąsior, F. Oliveira, Szpakowski (65. Pervan), Łukowski - Rybus (79. Petrović).
    Zagłębie: Frankowski - Turzyniecki (83. Popczyk), Duriska, Polczak, Gojny - Seedorf (58. Masłowski), Ambrosiewicz, Misak, J. Oliveira, Sobczak (83. Pisarek) - Maia (66. Ryndak).
    Sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
    Żółte kartki: Podgórski, F. Oliveira, Gąsior, D. Lisowski (Korona) - Maia, Popczyk (Zagłębie).
    Widzów: Mecz bez udziału publiczności.

Trzy wcześniejsze mecze w Fortuna 1 Lidze Korona przegrała. W sobotę przerwała złą serię i wywalczyła ważne punkty. Zwycięską bramkę ładnym strzałem zdobył w 68 minucie Jakub Łukowski.

- Cieszę się ze zwycięstwa, ale musimy poprawić jeszcze jakość, żeby było mniej nerwowości w grze. Zagraliśmy zespołem, który w tej kolejce był najmłodszy w pierwszej lidze. Musimy pracować nad progresem w grze. Chcę pochwalić drużynę za postawę, zaangażowanie, momentami dobre rozwiązania w ofensywie. Brawo zespół, brawo Korona, oby tak dalej - powiedział Dominik Nowak, trener Korony.

Po rozegraniu 27 spotkań Korona Kielce zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów. W środę, 5 maja, na wyjeździe zagra zaległy mecz z liderem Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.