MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  16 kwietnia 2021, 07:33

  Umar Kremlev: Mistrzostwa w Kielcach to wielkie święto światowego boksu

  Na początku Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie w Kielcach gościł Umar Kremlev, prezydent Światowej Organizacji Boksu Amatorskiego (AIBA). Pojedynki decydujące o medalach również będzie śledził w Hali Legionów.

   

  - Naszym dzieciom, bo tak traktuję wszystkich zawodników i zawodniczki, przyszło rywalizować w czasie pandemii. Dzięki polskim działaczom ci młodzi ludzie, którzy przygotowywali się do tych mistrzostw, mają szansę zmierzyć się w sportowej walce ze swoimi rówieśnikami z całego świata. Mistrzostwa organizowane w Kielcach to wielkie święto tej dyscypliny sportu - powiedział Umar Kremlev.

   

  - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że profesjonalni sportowcy mogą walczyć i w ten sposób rozwijać swoje pasje sportowe - dodał prezydent AIBA.

   

  Na uroczystym otwarciu Młodzieżowych Mistrzostw Świata byli między innymi Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski z Tokio z 1964 roku i Wojciech Bartnik, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Na finały mają przyjechać inni znani pięściarze, między innymi Dariusz Michalczewski. 

  Powrót