12 kwietnia 2021, 07:40

Dobra passa Korony trwa. Na Suzuki Arenie pokonała GKS Tychy

Trwa dobra passa Korony Kielce. W sobotę drużyna prowadzona przez Kamila Kuzerę wygrała na Suzuki Arena z GKS Tychy 1:0 w meczu Fortuna 1 Ligi. Zwycięskiego gola strzelił Jakub Łukowski.

Korona Kielce - GKS Tychy 1:0 (0:0)

Bramka: Jakub Łukowski 52

Korona: Zapytowski – Kobryń, Zebić, Szarek, Lisowski, Oliveira, Diaz (76. Pervan), Podgórski (69. Yilmaz), Gąsior, Łukowski (83. Thiakane), Łysiak (69. Petrović).

GKS: Jałocha – Mańka, Nedić, Sołowiej, Szeliga, Paprzycki (60. J. Piątek), Żytek (81. Steblecki), Kargulewicz (46. K. Piątek), Grzeszczyk, Biel (60. Moneta), Nowak (46. Lewicki).

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: mecz bez udziału publiczności.

Tymczasowy trener Kamil Kuzera poprowadził Koronę do zwycięstw 1:0 z Puszczą Niepołomice, Górnikiem Łęczna i w sobotę z GKS Tychy, jego drużyna zanotowała też remis 0:0 z Miedzią Legnica. Zwycięską bramkę w spotkaniu z GKS Tychy zdobył Jakub Łukowski, a asystę zaliczył Felipe Oliveira.

– Pierwsza połowa meczu była jedną z lepszych, jakie pamiętam w naszym wykonaniu. Fajnie się to oglądało, miło było patrzeć, ale zabrakło nam finalizacji. W drugiej połowie widać było, że pewne rzeczy, które wydarzyły się w drużynie, infekcje i tak dalej, zostawiły ślad. Ale przy tym całym wysiłku potrafiliśmy na tyle zdeterminowali i skoncentrowani, żeby zdobyć jedną bramkę, a przede wszystkim nie stracić gola. Chwała drużynie, że przetrwała te trudne chwile i zdobyła trzy punkty – powiedział Kamil Kuzera, pełniący obowiązki trenera Korony Kielce.

Po rozegraniu 23 kolejek Korona Kielce zajmuje 11 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 32 punktów.