MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  02 kwietnia 2021, 09:34

  Minęło 15 lat od uroczystego otwarcia Stadionu Miejskiego w Kielcach

  W czwartek, 1 kwietnia, minęło 15 lat od uroczystego otwarcia Stadionu Miejskiego, czyli obecnej Suzuki Areny. Korona Kielce w pierwszym meczu w ekstraklasie zremisowała na tym obiekcie z Zagłębiem Lubin 1:1. W tym sezonie rozgrywa na nim mecze w Fortuna 1 Lidze.

   

  Stadion Miejski obecnie nosi nazwę Suzuki Arena, wcześniej Kolporter Arena i Arena Kielce. Został on wybudowany na miejscu starego stadionu przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach, na którym mecze rozgrywał zespół Błękitnych Kielce. Budowa nowego stadionu ruszyła zimą 2004 roku, a uroczyste otwarcie obiektu odbyło się 1 kwietnia 2006 roku, a więc 15 lat temu. 1 kwietnia 2006 doszło do pierwszego oficjalnego spotkania na Arenie Kielce, w którym Korona Kielce zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1. Pierwszą bramkę na nowym obiekcie zdobył Dawid Plizga, wyrównał Krzysztof Gajtkowski. 

   

  fot. Korona Kielce

  Mecze na Suzuki Arenie rozgrywa Korona Kielce, w tym sezonie rywalizuje w Fortuna 1 Lidze. Zachęcamy do obejrzenia galerii aktualnych zdjęć z tego stadionu. Obok Suzuki Areny znajdują się boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko treningowe. 

  Powrót