29 marca 2021, 07:53

Wysoka wygrana Łomża Vive Kielce. To był ostatni test przed HBC Nantes

W meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Łomża Vive Kielce pokonali w Hali Legionów MMTS Kwidzyn 40:26. Dla gospodarzy był to ostatni sprawdzian przed spotkaniami 1/8 Ligi Mistrzów z francuskim HBC Nantes.

Łomża Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 40:26 (22:15)

Łomża Vive Kielce: Wałach, Wolff – Surgiel 3, Fernandez 5 – Kulesz 4, T. Gębala 1, Sićko 3 – Karacić 2, Olejniczak – A. Dujszebajew 3, Vujović 3 (1) – Gudjonsson 4, Moryto 3 – Tournat 6, Kaczor 3.

MMTS: Matlęga, Dudek - Grzenkowicz 1, Kryński 1 – Przytuła 3, Krieger, Zieniewicz 2 – Potoczny 2, Kutyła 1, Ossowski 3 – Nastaj 1, Guziewicz 1 – Szyszko 6 (4) – Jankowski 2, Peret 3.

Mistrz Polski odniósł pewne zwycięstwo. Warto odnotować powrót Angela Fernandeza, który miał przerwę w występach na parkiecie z powodu kontuzji. - Wydaje mi się, że drużyna wykonała zadanie i to nawet bardzo dobrze. Zdobyliśmy dużo bramek, mieliśmy fajne rozwiązania taktyczne, dobrą obronę i niezłych bramkarzy. Było widać, że chłopaki chcą biegać do przodu i mają zorganizowany powrót do tyłu. Nie ma się do czego przyczepić. Do czterdziestej piątej czy siódmej minuty przewaga oscylowała wokół sześciu trafień, ale w ostatnim kwadransie drużyna włączyła kolejny bieg, a goście niestety nie nadążali za tempem moich kolegów, dlatego przewaga jeszcze się zwiększyła - podsumował spotkanie Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Vive Kielce.