MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  29 marca 2021, 07:46

  Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica. Czas na lidera

  W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Korona Kielce zremisowała na Suzuki Arenie z Miedzią Legnica 0:0. Dla podopiecznych trenera Kamila Kuzery był to trzeci mecz z rzędu bez porażki.

   

  Korona Kielce - Miedź Legnica 0:0

  Korona: Kozioł - Szymusik, Szarek, Kobryń, Podgórski - Pervan (56. Łysiak), Oliveira, Gąsior, Lisowski, Łukowski (81. Kiełb) - Thiakane (72. Rodriguez).

  Miedź: Lenarcik - Biernat, Matuszek, Drzazga (69. Lehaire), Pinillos, Kaczmarek (80. Śliwa), Zapolnik (80. Roman), Tront, Zieliński, Mijusković, Makuch.

  Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

   

  fot. Korona Kielce

  Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią covid-19 mecz odbył się bez udziału publiczności. Korona Kielce miała bramkowe okazje, ale zawodziła skuteczność i pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

  fot. Korona Kielce

  - Nasi zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku. Niestety, nasza ciężka praca na treningach do końca nie została dziś nagrodzona. Były sytuacje, żeby przechylić ten mecz na swoją stronę i zgarnąć pełną pulę. Ważne jest to, że jak się nie da wygrać meczu, to trzeba zagrać na zero z tyłu i udało nam się to zrealizować. To naprawdę buduje. Z meczu na mecz w tym elemencie wyglądamy coraz lepiej, coraz lepiej zawodnicy się rozumieją i to się przekłada na końcowy rezultat. Były momenty w tym spotkaniu, w których było kawałek piłki nożnej, i nie chodzi tylko o zaangażowanie i walkę, ale składne akcje. Niestety, nie udało ich się zamienić na gola. Ale wierzę, że ciężka praca zostanie nagrodzona w przyszłości - powiedział Kamil Kuzera, który w trzecim meczu z rzędu pełnił obowiązki pierwszego trenera Korony.

   

  Po rozegraniu 22 kolejek Korona Kielce zajmuje jedenaste miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 29 punktów. Przed nią wyjazdowe spotkanie z liderem – Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Odbędzie się 3 kwietnia, początek o godzinie 17.

  Powrót