MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  22 marca 2021, 07:48

  Katarzyna Furmanek zwyciężyła w Wiosennym mityngu rzutów w Kielcach

  Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się w sobotę „Wiosenny mityng rzutów – Kielce 2021”. W konkursie rzutu młotem kobiet zwyciężyła Katarzyna Furmanek z KKL Kielce.

   

  Katarzyna Furmanek w najlepszej próbie uzyskała 66 metrów i 57 centymetrów. - Pogoda nie była sprzyjająca. Liczyłam na lepszy wynik, jednak sport uczy pokory. Jest niedosyt, ale idziemy do przodu. Dobrze, że pierwszy start mamy za sobą, bo zawsze wiąże się on z pewnym stresem. Liczę na to, że na kolejnych zawodach będzie lepiej - powiedziała Katarzyna Furmanek, która będzie walczyła o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Tokio.

   

  Fot. Echo Dnia

  Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Marika Kaczmarek z wynikiem 61,73 m, a dwa kolejne Ewa Różańska (58,94 m) i Kinga Łepkowska (55,89 m) z AZS AWF Warszawa. Na piątej pozycji sklasyfikowana została Wiktoria Wijas z KKL - 52,01 m.  Juniorka młodsza KKL Kielce Zuzanna Pałyga była ósma - 45,40 m.

   

  Zwycięzcy pozostałych konkurencji: rzut młotem mężczyzn 7,26 kg: Dawid Piłat (Stal Mielec) - 65,86 m; rzut młotem juniorów 6 kg: Tomasz Ratajczyk (AZS-AWF Warszawa) - 67,21 m; rzut dyskiem kobiet: Justyna Piechota (MKS Aleksander Łódzki) - 41,24 m.

  Powrót