MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  15 marca 2021, 11:53

  Ważna wygrana Korony Kielce na Suzuki Arenie z Puszczą Niepołomice

  Piłkarze Korony Kielce odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. Na Suzuki Arenie pokonali w sobotę Puszczę Niepołomice 1:0 po bramce Grzegorza Szymusika.

   

  Bramka: 1:0 Grzegorz Szymusik 37.

  Korona: Kozioł - Szymusik, Kobryń, Szarek, D. Lisowski - Podgórski, Pervan (90+1 Łysiak), Gąsior, Oliveira, Thiakane - Łukowski (73. Kiełb).

  Puszcza: M. Górski - Cikos, Hladik, Stefanik, Pięczek - Wyjadłowski (64. Radionow), Serafin (78. Uwakwe), Knap (84. Klec), Rakoczy (84. Czarny), S. Górski (78. Spławski) - Kobusiński.

  Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).

  Żółte kartkiSzymusik (Korona), Cikoš, Wyjadłowski (Puszcza).

  Widzów: mecz bez udziału publiczności.

  fot. Korona Kielce

  W spotkaniu tym gospodarzy poprowadził Kamil Kuzera, który kilka dni wcześniej zastąpił Macieja Bartoszka. Kuzera na razie pełni obowiązki pierwszego trenera.

  Ataki Korony przyniosły efekt w 37 minucie, kiedy to Grzegorz Szymusik strzałem z kilku metrów zaskoczył Mateusza Górskiego. Jak się później okazało, był to gol na wagę trzech punktów.

  fot. Korona Kielce

  - Zacznę od słów wsparcia dla jednego z naszych byłych kolegów z drużyny. Przebywa w szpitalu w Warszawie, na szczęście dzisiaj się wybudził ze śpiączki, ale cały czas walczy. Damian trzymaj się, nie poddawaj się, jesteśmy z Tobą - mówił Kamil Kuzera. Miał na myśli 33-letniego Damiana Rożeja, byłego lekkoatletę i byłego piłkarza Korony Kielce.

  - Najważniejsze, że udało się zrealizować to, co zaplanowaliśmy przed meczem. Zagraliśmy na zero z tyłu, zdobyliśmy bramkę ze stałego fragmentu gry i w końcu wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć, będziemy musieli przyjąć styl przeciwnika, ale sytuacje do strzelenia goli będą i udało się jedną wykorzystać. Przy odrobienie spokoju z kontrataków mogliśmy zdobyć więcej bramek. Pozostaje pracować, mocno spięta garda i jedziemy do przodu - dodał Kamil Kuzera.

   

  Po rozegraniu 20 spotkań Korona zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Kolejny mecz rozegra w piątek, 19 marca. Na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem Górnikiem Łęczna. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30. 

  Powrót