MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  12 stycznia 2021, 07:54

  Dominik Bujak i inni pływacy trenowali na naszym obiekcie

  Najlepsi pływacy województwa świętokrzyskiego - Dominik Bujak i jego brat Piotr Bujak - w poniedziałek trenowali na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach. Ale nie tylko oni mogli skorzystać z tego obiektu.

   

  Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa baseny są zamknięte dla osób, które chcą pływać rekreacyjnie. Mogą z nich skorzystać reprezentanci kraju. Polski Związek Pływacki, chcąc umożliwić swoim zawodnikom takie treningi, powołał do  kadry narodowej wszystkich zawodników zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Zawodników PZP (posiadających licencje) z rocznika 2011 i starszych.

  W poniedziałek, 11 stycznia, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, udostępnił pływakom basen Foka na osiedlu Barwinek. W sumie z Dominikiem Bujakiem i Piotrem Bujakiem trenowało 20 zawodników pod okiem trenera Marcina Przytuły.  -Do końca tego tygodnia będziemy tu trenować raz dziennie. Dominik jest objęty szkoleniem centralnym, będzie więc wyjeżdżał na zgrupowania kadry w Polsce i za granicą - wyjaśnił trener Marcin Przytuła. 

  W poniedziałek z pływalni Foka korzystali też pływacy Korony Swim Kielce, Orki Kielce oraz zawodnicy Akweduktu Kielce. 

  Powrót