MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  31 grudnia 2020, 11:57

  Plany i życzenia naszych sportowców na 2021 rok

  Rok 2020 z powodu pandemii koronawirusa był trudny dla ludzi sportu - zawodników, trenerów i działaczy. Zapytaliśmy naszych sportowców, medalistów mistrzostw Polski, czego życzyliby sobie w nowym 2021 roku.

  -Przede wszystkim zdrowia, bo ono jest najważniejsze - mówi Wojciech Makowski, utytułowany pływak z Kielc. -Oby to był lepszy rok niż 2020. Mam nadzieję, że uda się pokonać covid - 19, że będziemy normalnie trenować, startować w zawodach. Moim celem są igrzyska paraolimpijskie w Tokio - dodaje utytułowany pływak. Paraolimpiada powinna się odbyć na przełomie sierpnia i września. Wojciech Makowski ma już minima na dwóch dystansach. -Na 100 metrów stylem grzbietowym i na 50 metrów kraulem, ale muszę jeszcze potwierdzić te wyniki w 2021 roku. Wierzę, że uda się to zrealizować - mówi Wojtek. 

   

  Zdrowia dla swoich bliskich, dla siebie i dla wszystkich życzy też Sandra Drabik, mistrzyni Polski w boksie ze Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce. -Poza tym powrotu do normalności. Brakuje bezpośrednich spotkań z drugim człowiekiem, izolacja, strach przed zachorowaniem źle wpływają na psychikę wielu osób. A jeśli chodzi o sprawy sportowe, to życzyłabym sobie wygrania tej decydującej walki w kwalifikacjach olimpijskich i uzyskania przepustki na igrzyska w Tokio - mówi Sandra Drabik. 

   

  Szansę na zdobycie olimpijskiej przepustki ma też Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. -Mam nadzieję, że ten plan uda się zrealizować. Ważne jest to, żeby forma była wysoka, oby udało się poprawić jeszcze rekord życiowy z 2020 roku, który wynosi 73 metry i 61 centymetrów. Oczywiście, życzę też sobie i wszystkim zdrowia, spokoju, więcej powodów do radości - zaznacza mistrzyni Polski w rzucie młotem.   

    

  Powrót