23 listopada 2020, 13:16

Znakomity występ kieleckich pięściarzy na mistrzostwach Polski

Świetnie spisali się nasi pięściarze na Mistrzostwach Polski Seniorów w Wałczu. Sandra Drabik wywalczyła mistrzowski tytuł, trzy medale - dwa złote i srebrny zdobyli pięściarze kieleckiego klubu RUSHH.

Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Soma Gym Kick Boxing Kielce została mistrzynią Polski w boksie. W finale olimpijskiej kategorii 51 kilogramów pokonała w Wałczu Natalię Rok z Pomorzanina Toruń 5:0 i tym samym zdobyła kolejne "złoto". Do tych zawodów kielczanka była bardzo dobrze przygotowana przez klubowego trenera Marka Sobonia.

Podczas gali finałowej Mistrzostw Polski Seniorów w Wałczu do walki o złote medale przystąpiło trzech zawodników KKB RUSHH: Bartosz Gołębiewski (kat. 75 kg), Daniel Adamiec (kat. 81 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (kat. 91 kg).

Bartek Gołębiewski pokonał Mateusza Goińskiego 5:0 i zdobył złoto w kategorii 75 kilogramów. W kolejnej walce w finale kategorii w ringu stanął debiutujący w kategorii 81 kg Daniel Adamiec, który w stosunku 5:0 pokonał Wiktora Szadkowskiego.

Tomasz Niedźwiecki w finale kategorii 91 kg, po bardzo emocjonującym pojedynku, uległ Mateuszowi Bereźnickiemu, ostatecznie zdobywając srebrny medal. Pięściarze kieleckiego klubu RUSHH sprawili miły urodzinowy prezent Grzegorzowi Nowaczkowi, twórcy potęgi tego klubu, obecnie prezesowi Polskiego Związku Bokserskiego.