KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  24 czerwca 2020, 12:47

  Kibice wrócili na Suzuki Arenę, ale Korona przegrała z Rakowem

  Piłkarze Korony Kielce przegrali bardzo ważny mecz z Rakowem Częstochowa 0:1 w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Było to pierwsze spotkanie na Suzuki Arenie z udziałem kibiców w czasie epidemii koronawirusa.

  W spotkaniu 32. kolejki PKO Ekstraklasy, w rundzie finałowej, Korona Kielce przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 5 minucie Piotr Malinowski. Mecz na Suzuki Arenie obejrzało 1336 kibiców.

  Fot. Paweł Jańczyk

  Fot. Paweł Jańczyk

   

  -Nasza sytuacja staje się beznadziejna, ale nadzieja umiera ostatnia - powiedział po meczu Maciej Bartoszek, trener kieleckiej drużyny. Po tej porażce Korona spadła na przedostatnie piętnaste miejsce w tabeli. Na koncie ma 30 punktów. Za nią jest ŁKS Łódź, który został już zdegradowany do pierwszej ligi. Przed kieleckim zespołem plasuje się Arka Gdynia, która po pokonaniu Zagłębia Lubin 3:2 ma 33 punkty.

   

  Fot. Paweł Jańczyk

  +

  Fot. Paweł Jańczyk

  Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek. Z ekstraklasy spadają trzy zespoły. W piątek, 26 czerwca, Korona Kielce zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek meczu o godzinie 20.30.  Kolejny pojedynek na Suzuki Arenie 3 lipca z Arką Gdynia, również o godzinie 20.30. 

  Powrót